Efektowne zwycięstwo po efektywnej grze.

Siódme spotkanie ligowe z rzędu bez porażki odnotowali piłkarze łaziskiej Polonii, którzy wczoraj przed własną publicznością w pięknym stylu wysoko pokonali zespół Sparty Lubliniec w ramach 25 kolejki Haiz IV Ligi.

Przez cały mecz warunki gry na murawie dyktowali podopieczni Krystiana Odrobińskiego, którzy raz za razem  stwarzali sytuacje strzeleckie z czego cztery z nich zakończyły się celnymi trafieniami. Zanim jednak Poloniści rozwiązali worek z bramkami to do siatki pierwsi trafili rywale.  W szóstej minucie po centrze jednego z graczy przyjezdnych, piłkę w siatce uderzeniem głową zdobył Kosiński. Ten gol nieco ostudził mocno rozpędzonych gospodarzy, którzy do wyrównania doprowadzili w 14 minucie. Po wymianie piłek między Fabisiakiem i Mazurkiem, lublinieckiego golkipera pokonał środkowy pomocnik łaziszczan. Od tego momentu Poloniści rozpoczęli istny szturm na bramkę spartan. W 18 minucie bardzo bliski szczęścia był Moroń jednak po dośrodkowaniu jednego z partnerów z drużyny, futbolówka po strzale łaziskiego stopera odbiła się od poprzeczki po czym golkiper przyjezdnych cudem wybił ją na rzut rożny. Po upływie dwóch minut Polonia podwyższyła rezultat na 2:1, wówczas po zagraniu Badury gola zdobył Smyla. W minucie 26  swoją okazję miał Frąckowiak jednak po wrzutce Mazurka, łaziskiego napastnika uprzedził bramkarz gości broniąc strzał pomocnika Polonii. Chwilę później Uniejewski strzałem głową posłał piłkę obok słupka natomiast w 30 minucie padł gol na 3:1. Widuch podaniem ze środka obsłużył Badurę, ten uciekł obrońcom i gdy tylko znalazł się na 20 metrze , wysokim lobem pokonał wychodzącego mu naprzeciw bramkarzowi przyjezdnych. Trzy minuty później kolejna składna akcja miejscowych zakończyła się strzałem Fabisiaka jednak jego zamiary wyczuł golkiper Sparty i złapał piłkę . W 35 minucie było już 4:1 dla Polonistów, a gola po akcji ze Smylą zdobył Mazurek. Do przerwy łaziszczanie wypracowali jeszcze dwie sytuacje, ale futbolówka nie znalazła drogi do bramki.

Po przerwie gospodarze w dalszym ciągu byli stroną dominującą w tym spotkaniu i często znajdowali się na połowie rywala ostrzeliwując jego bramkę. W 52 minucie wymiana piłki między Mazurkiem i Badurą zakończyła się uderzeniem tego drugiego w boczną siatkę. Następnie w 54 minucie drugą okazję do zdobycia gola mieli rywale lecz Franke w sytuacji sam na sam okazał się lepszy broniąc uderzenie Kravetsa. W 63 minucie po trójkowej akcji z Frąckowiakiem i Uniejewskim, drugiego gola dla łaziskiego zespołu zdobył Mazurek podwyższając wynik na 5:1, a po upływie dwóch minut na 6:1 skuteczne trafienie zaliczył Frąckowiak. Napastnik Polonii mógł ponownie wpisać się na listę strzelców jednak po dośrodkowaniu Mazurka w 67 minucie najpierw trafił w słupek zaś druga próba zakończyła się strzałem nad bramką co wywołało jęk zawodu na trybunach. Przyjezdni na to odpowiedzieli drugim golem autorstwa Kravetsa, który w 70 minucie wykorzystując błąd obrońców Polonii, pokonał Frankego w sytuacji sam na sam z kolei na pięć minut przed gwizdkiem kończącym tę rywalizację wynik na 7:2 ustalił Mazurek oddając uderzenie z sześciu metrów po dośrodkowaniu Badury. Ponadto trzeba też podkreślić iż w ostatnich minutach gry, podopieczni trenera Odrobińskiego kończyli spotkanie mając w składzie czterech młodzieżowców i sześciu wychowanków, a jednym z nich, który zaliczył debiut w drużynie seniorskiej w rozgrywkach czwartoligowych był  15-letni pomocnik Szymon Słupik zastępując na początku drugiej połowy Widucha, a patrząc na statystyki to gol Mazurka na 5:1 był 2200 zdobytą  bramką w historii klubu i od wczoraj łączny stosunek bramek drużyny Polonii w rozgrywkach wynosi teraz 2202: 1574.

25 kolejka Haiz IV Ligi

12.05.18

Polonia Łaziska - Sparta Lubliniec 7:2 ( 4:1 )

bramki dla Polonii: Mazurek - 3 ( 35 min., 63 min., 85 min.), Fabisiak - 14 min., Frąckowiak - 65 min., Badura - 30 min., Smyla - 20 min.

skład Polonii: Franke - Nowak( 60 Rafał Nierząd ), Uniejewski, Moroń, Smyla( 75 Nierada), Widuch( 46 Słupik ), Kaszok, Badura, Mazurek, Fabisiak( 65 Just), Frąckowiak

sędzia: Tomasz Wajda ( Żywiec )