Zasłużony triumf siatkarek Polonii z wyżej notowanym rywalem.

We wczorajszym starciu 19 kolejki I ligi śląskiej siatkarek, Polonia na własnym parkiecie zasłużenie pokonała drużynę ze ścisłej czołówki – GS UKS Krzanowice i to za trzy punkty sprawiając tym samym niemałą sensację swoim fanom. Sam mecz był ciekawym dla oka widowiskiem stojącym na bardzo dobrym poziomie, a jego  początek był wymarzony dla gospodyń, które szybko odskoczyły rywalkom na kilku punktową przewagę. Po pewnym czasie,  gra jednak bardziej się wyrównała i mimo tego, że pod koniec tej partii bardziej przycisnęły przyjezdne to ostatnie słowo należało do Polonii, która wygrała seta 25:21. W secie nr.2 przebieg gry był bardzo zbliżony do tego w pierwszej odsłonie czyli bardzo dobra zagrywka, idealne przyjęcie i skuteczny atak po stronie łaziskich siatkarek, do tego jeszcze duży nacisk  zespołu z Krzanowic pod koniec tej odsłony. Efekt końcowy? Skuteczne postawienie podwójnego bloku przez Oliwię Muras z Joanną Komorek-Atachim w ostatniej akcji  i wygrana  tej  partii przez Polonię w tych samych rozmiarach czyli 25:21. W trzecim secie walka była nadal wyrównana, ale tego wieczoru inicjatywa wyraźnie leżała po stronie łaziszczanek, które pokonując  wyżej notowane rywalki  25:18 zgarnęły pełną pulę wygrywając całe  spotkanie i to bez straty seta !!!  Chwilę po zakończeniu rywalizacji, statuetkę dla najlepszej zawodniczki meczu otrzymała Izabella Kruczek.