Podział punktów z rezerwami Podbeskidzia.

Bezbramkowym remisem zakończyła się wczorajsza rywalizacja na PolArenie między Polonią i drugim zespołem Podbeskidzia Bielsko Biała w siódmej serii spotkań IV ligi gr. śląskiej II.

W pierwszej odsłonie, bielszczanie  trzykrotnie zagrozili podopiecznym Marka Mazura.  W 10 minucie,  Rafał Franke skuteczną paradą przy słupku, zatrzymał uderzenie Drabika z rzutu wolnego. Następnie w 30 minucie kontra Smalcerza zakończyła się strzałem z dalszej odległości obok łaziskiej bramki  natomiast przed zejściem na przerwę, Rafał Franke ponownie uratował drużynę przed utratą gola, efektownie wyciągając piłkę z okienka  po groźnym  strzale jednego z rywali zza „szesnastki”. Łaziszczanie okazję do zdobycia bramki mieli w 36 minucie, ale Dominikowi Miłkowi, który chciał strzelić nożycami w polu karnym nie udało się sięgnąć futbolówki po dośrodkowaniu Bartosza Smyli.

Po zmianie stron, Polonia przejęła inicjatywę  na murawie jednak jej próby albo okazywały się czytelne dla przeciwników albo były niecelne.  W 49 minucie po akcji z Błażejem Prochownikiem, bomba Daniela Fabisiaka z szesnastu metrów padła łupem Zaremby. Kilka chwil później bielskiemu golkiperowi udało się powstrzymać Błażeja Prochownika, wybijając piłkę po silnym uderzeniu napastnika łaziszczan  na „corner”. Na kolejną dogodną sytuację Polonistów czekaliśmy do 72 minuty. Daniel Fabisiak zacentrował z rzutu wolnego w pole karne do Jakuba Wagnera, ale ten minimalnie przestrzelił obok słupka. W 80 minucie po akcji całej drużyny, niecelny strzał oddał Dawid Hewlik, a dwie minuty później piłka uderzona przez Bartosza Smylę zahaczając po drodze o  jednego z piłkarzy przyjezdnych wylądowała na poprzeczce. W ostatnich sekundach łaziszczanie jeszcze dwa razy mogli pokusić się o zwycięską bramkę by zgarnąć  komplet punktów, ale najpierw strzał  Dominika Miłka głową po dośrodkowaniu Daniela Fabisiaka z rzutu wolnego  obronił Zaremba, a na koniec niecelnie z dystansu strzelał Jakub Wagner.

 

7 kolejka IV ligi gr. śląska II

22.09.19

Polonia Łaziska – Podbeskidzie II Bielsko Biała  0:0

Polonia Łaziska: Franke – Gersok, Wagner, Fabisiak, Hewlik, Smyla( 86 Wolny ), Miłek, Załuski, Uniejewski, Pedenko( 63 Kaszok ), Prochownik( 58 Nowak )

Trener: Marek Mazur

Podbeskidzie II Bielsko Biała: Zaremba – Babicki( 59 Probosz ), Kopytko( 78 Wania ), Batelt, Machalica, Oczko( 85 Gąsiorek ), Smalcerz, Gibas( 62 Bąk ), Mroczko, Drabik, Górkiewicz

Trener: Adrian Olecki 

Żółte kartki:  Gersok,  Pedenko,  Nowak,  Hewlik ( Polonia Łaziska ) oraz Kopytko, Górkiewicz ( Podbeskidzie II Bielsko Biała )

Sędzia: Sebastian Buchta ( Skoczów )

Widzów: ponad 300