Przed meczem z Odrą Wodzisław.

Przed nami połowa rundy jesiennej sezonu 2019/2020. W ósmej serii spotkań, łaziszczanie udadzą się do Wodzisławia Śląskiego na mecz z miejscową Odrą.

Odra Wodzisław to klub z wielkimi tradycjami, który od 1996 do 2010 roku nieprzerwanie występował w Ekstraklasie. Największym sukcesem w historii klubu było wywalczenie trzeciego miejsca w debiutanckim sezonie (1996/1997) w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ponadto Odra w sezonie 1996/1997 była również półfinalistą Pucharu Polski z kolei dziesięć lat temu awansowała do finału Pucharu Ekstraklasy w sezonie 2008/2009. Klub z Wodzisławia  może się także pochwalić udziałem w rozgrywkach na arenie międzynarodowej (  Puchar UEFA w sezonie 1997/1998 )  oraz trzema występami w Pucharze Intertoto kolejno w latach 1997, 2003 i 2004. Po wielu zawirowaniach na przestrzeni ostatnich kilku lat, 22 drużyna w tabeli wszech czasów Ekstraklasy stopniowo się odradza.

Obecnie piłkarze pod wodzą trenera Adama Burka znajdują się na trzeciej pozycji w czwartoligowej stawce. Wodzisławianie w siedmiu rozegranych spotkaniach zdobyli dotąd 13 punktów, na które składa się bilans czterech zwycięstw, jednego remisu i dwóch porażek oraz stosunek bramek 18:10. Niebiesko -Czerwoni przed własną publicznością odnieśli do tej pory dwa zwycięstwa, jeden remis oraz  ponieśli jedną porażkę strzelając 11 goli i tracąc 6. Odra Wodzisław w poprzedniej kolejce ograła 5:2 w Skoczowie tamtejszy Beskid 09.

Spoglądając na dane najbliższego przeciwnika, podopiecznych trenera Marka Mazura czeka trudne  zadanie by urwać punkty wyżej notowanym gospodarzom. Polonia jeszcze nie miała  okazji do tego  by móc cieszyć się ze zwycięstwa na boisku rywala w obecnym sezonie. Łaziszczanie w ostatnich trzech meczach wyjazdowych wywalczyli do tej pory  tylko jeden punkt  remisując z LKS-em Czaniec, a uwzględniając wszystkie siedem spotkań to drużyna z Pol-Areny z liczbą 9 punktów, dwoma zwycięstwami, trzema  remisami i dwiema porażkami przy bilansie bramkowym 11:11 zajmuje w tabeli dwunaste miejsce.

W ubiegłą niedzielę, Poloniści bezbramkowo zremisowali przed własną publicznością z rezerwami pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko Biała.

Mecz ósmej kolejki IV ligi gr. śląskiej II między Odrą Wodzisław i Polonią Łaziska rozegrany zostanie w sobotę, 28 września o godz. 17:00 na Stadionie MOSiR w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Bogumińskiej 8. Kibiców serdecznie zapraszamy !!!