Kadra siatkarek Polonii i rozmowa z trenerem Krzysztofem Waligórskim.

Siatkarki Polonii meczem  w Szczyrku z trzecim zespołem  Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który odbył się w zeszły piątek, zainaugurowały nowy sezon w rozgrywkach I Ligi Śląskiej natomiast dwa dni wcześniej czyli w środę  przed rozpoczęciem treningu w hali MOSiR-u Łaziska, oficjalnie zaprezentowana została cała drużyna, której kadra liczy w sumie osiemnaścioro zawodniczek:

 

Rozgrywające:  Dorota Rusek, Ewelina Tutak

Środkowe:  Zuzanna Jamróz, Joanna Komorek - Atachim,  Zofia Stawarska, Michalina Dudek, Marta Płaszczyńska

Przyjmujące: Agata Sowińska,  Izabella Kruczek,  Beata Badaczewska,  Magdalena Orzeszek, Agnieszka Ciszkowska

Atakujące: Monika Dominik, Karolina Gajda, Martyna Rzeszutko,  Aleksandra Olszowiec

Libero: Sonia Turant, Julia Janus

Trener: Krzysztof Waligórski

II Trener: Grzegorz Skowroński

Fizjoterapeuta: Monika Musioł

 

Po środowej prezentacji zespołu,  przeprowadziliśmy jeszcze krótką rozmowę z trenerem  Krzysztofem Waligórskim przed pierwszym pojedynkiem ligowym. Oto jej treść:

1. Na dobry początek proszę powiedzieć kilka słów o sobie

Jestem trenerem siatkówki już od 10 lat, do tej pory zajmowałem się pracą z czwartoligowymi zespołami zarówno chłopców jak i dziewcząt. Poza tym czynnie biorę udział w rozwoju młodzieży w innym klubie. Swoje sukcesy zawdzięczam pracy na treningach i przygotowaniu do nich, ale również ogromnemu  zaangażowaniu jakie zawsze było na treningach. Różnorodność, spokojne podejście, zaufanie do drużyny, z którą współpracuję sprawia, że siatkówka zespołowa jest nie tylko skuteczna, ale i efektowna.

 

2.Jakie czynniki miały wpływ na to, że zdecydował się Pan objąć drużynę siatkarek Polonii w sezonie 2019/2020?

Przede wszystkim profesjonalne podejście władz klubu, konkretnie założone cele, świetna organizacja. To są zalety, które przekonały mnie aby zająć się świetnie przygotowaną drużyną z poprzedniego sezonu, w końcu 6 miejsce przy tak wysokim poziomie to świetny wynik. 

 

3.Jak wyglądał okres przygotowawczy, do czego przywiązywał Pan największą wagę zarówno na treningach jak i w czasie meczów towarzyskich, które rozegrała drużyna? Proszę o krótkie podsumowanie.

Siła jest dla mnie bardzo ważna, każdy zespół musi mieć dwie-trzy dziewczyny, które są w stanie skończyć atak, a do tego trzeba sporo siły. Technika odbicia jest też niezmiernie ważna dlatego treningi były różnorodne pod względem siły, dynamiki i techniki.

 

4.W porównaniu do poprzednich sezonów, kadra siatkarek Polonii jest obecnie bardzo liczna ( 18 zawodniczek ). Czy ma Pan ustalony optymalny skład na najbliższe mecze o ligowe punkty, czy może  będzie  na początku dużo eksperymentowania by sprawdzić w jakim zestawieniu drużyna najlepiej czuje się na boisku?

Kadra jest liczna, ale pamiętajmy, że czeka nas długi wyczerpujący sezon. Każda z dziewczyn ma szansę grania. Na każdy mecz będę dokonywał wyboru 14 dziewczyn bezpośrednio  przed spotkaniem. O tym decyduje dyspozycja, zdrowie. Zespół przeciwny też nie jest bez znaczenia. Chcemy wygrywać i na każdy mecz wybieramy najlepszy skład.

 

5.W sezonie 2018/19 Polonia zajęła wysokie szóste miejsce w końcowej klasyfikacji rozgrywek pierwszej ligi śląskiej. O co będziecie walczyć w tym sezonie? Jakie cele stawiacie sobie przed nadchodzącymi rozgrywkami i czy ma Pan swoich faworytów, patrząc na drużyny z jakimi przyjdzie wam rywalizować na parkiecie?

Gratuluję wyniku z poprzedniego sezonu. Nasza kadra w porównaniu do ostatniego sezonu znacznie się zmieniła. Mamy wzmocnienie na środku pola, w przyjęciu i rozegraniu. Konkurencja w zespole jest bardzo duża, ale mamy wspólny cel i to nas łączy. Plan minimum to pierwsza czwórka. 

 

6.I na koniec, w jaki sposób zachęciłby Pan kibiców do tego by licznie przychodzili i wspierali drużynę na trybunach podczas  spotkań ligowych, które rozgrywane będą w naszej hali sportowej? 

Gramy siatkówkę efektywną ,efektowną oraz skuteczną. Na to wskazują mecze kontrolne. Jeżeli wygramy jeden,  drugi mecz w dobrym stylu to i kibice przyjadą nas oglądać. 

 

Dziękujemy za rozmowę i życzymy, aby ten założony przez was „plan minimum” został zrealizowany w stu procentach !!!

Kibiców informujemy, że cały terminarz meczów ligowych siatkarek Polonii Łaziska znajduje się na oficjalnej stronie internetowej klubu w zakładce  „ Siatkówka”.  Prosimy się z nim szczegółowo zapoznać i do zobaczenia na trybunach !!!