Przed meczem ze Spójnią Landek.

Polonia Łaziska w ramach jedenastej serii spotkań  drugiej grupy śląskiej IV Ligi podejmować będzie na własnym obiekcie Spójnię  Landek.

Goście najbliższej rywalizacji, których obecnym szkoleniowcem  jest Krystian Odrobiński ( w przeszłości trener łaziskiego klubu ), znajdują się na jedenastej pozycji w ligowej tabeli  mając na koncie 12 punktów ( trzy zwycięstwa, trzy remisy, cztery porażki oraz dwanaście bramek zdobytych i trzynaście straconych ). Spójnia do tej pory lepiej prezentowała się w meczach wyjazdowych, w których zdobyła dotąd siedem punktów ( dwa zwycięstwa, jeden remis i jedna porażka ) strzelając w sumie pięć goli i tracąc trzy. W poprzedniej kolejce, piłkarze Spójni podzielili się punktami remisując przed własną publicznością z Beskidem 09 Skoczów 1:1.

W szeregach Polonii patrząc z perspektywy ostatnich dwóch ligowych pojedynków  można mówić o przełamaniu się drużyny, która stopniowo zaczyna piąć się do góry. Po triumfie z Drzewiarzem Jasienica w Łaziskach  sprzed dwóch tygodni, podopieczni trenera Marka Mazura  w zeszłą sobotę po raz drugi zgarnęli pełną pulę pokonując na wyjeździe Wilki Wilczę 1:0 po trafieniu Daniela Fabisiaka z rzutu karnego. Drużyna z Pol -Areny mimo to nadal plasuje się na dziesiątym miejscu w czwartoligowej stawce mając na koncie piętnaście punktów ( cztery zwycięstwa, trzy remisy i trzy porażki ) oraz stosunek bramek 13:14. U siebie, Polonia pozostaje w dalszym ciągu niepokonana przez rywali ( trzy zwycięstwa i dwa remisy przy dziesięciu zdobytych bramkach oraz dwóch straconych  w pięciu rozegranych spotkaniach ).

W przeszłości łaziszczanie spotkali się ze Spójnią  sześć razy w rozgrywkach ligowych notując w sumie po trzy zwycięstwa i trzy porażki przy korzystnym stosunku bramek 13:9.

Mecz 11 kolejki IV Ligi gr. Śląskiej II między drużynami Polonii Łaziska i Spójnii  Landek  zostanie rozegrany w niedzielę, 20 października o godz. 15:00 na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych przy ul. Sportowej 3.

WSZYSTKICH KIBICÓW WRAZ Z CAŁYMI RODZINAMI BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY I ZACHĘCAMY DO WSPÓLNEGO DOPINGU NA TRYBUNACH POL-ARENY. W TYM DNIU DLA NAJMŁODSZYCH ZOSTANIE PRZYGOTOWANA STREFA Z DMUCHAŃCAMI, WATĄ CUKROWĄ I POPCORNEM NATOMIAST DOROSŁYCH ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z PUNKTÓW GASTRONOMICZYNYCH !!!

WSTĘP WOLNY !!!