Porażka z Beskidem 09 Skoczów.

W 12 serii spotkań w IV Lidze gr. Śląskiej II, piłkarze Polonii ponieśli niespodziewaną porażkę z Beskidem 09 Skoczów.

Po chaotycznym początku meczu, łaziszczanie stworzyli dwie sytuacje, które powinny zakończyć się zdobyciem bramki, ale strzały Daniela Fabisiaka z ponad 20 metrów i następnie Jakuba Wagnera były niecelne. Później do głosu doszli gospodarze, którzy po kilku swoich próbach wyszli na prowadzenie. W 18 minucie po dośrodkowaniu skoczowian z rzutu wolnego strzałem głową w polu karnym  do siatki skierował piłkę Padło. Po straconym golu, Polonia próbowała odrabiać straty, ale nadziewała  się na kontrataki przeciwników co w 36 minucie zakończyło się strzeleniem przez Beskid drugiego gola autorstwa Sikory. Przed zejściem na przerwę, pod łaziską  bramką kolejny raz zrobiło się groźnie, ale Rafał Franke stanął  na wysokości zadania i skuteczną paradą wybronił strzał rywala z szesnastu metrów.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej odsłony,  łaziszczanie zaatakowali skoczowską bramkę dwukrotnie, lecz uderzenie Ireneusza Badury z jedenastu metrów po składnej akcji zespołowej obronił Nalepa natomiast w 59 minucie po stałym fragmencie gry, silnie z rzutu wolnego strzelał Daniel Fabisiak, ale golkiper ze Skoczowa nie dał się zaskoczyć przenosząc futbolówkę nad poprzeczką. Potem Rafał Franke tak jak i w pierwszej części gry znów musiał ratować zespół z opresji pewnie broniąc dwa  groźne strzały  przeciwników. Podopieczni Marka Mazura do końca spotkania stworzyli jeszcze dwie sytuacje, ale skoczowski golkiper najpierw obronił uderzenie Daniela Fabisiaka, a chwilę później Dominik Miłek minimalnie niecelnie strzelił nad okienkiem bramki Nalepy. Z kolei w 78 minucie końcowy rezultat na 3:0 dla Beskidu ustalił Lewandowski trafiając do siatki po dośrodkowaniu jednego ze swoich partnerów z prawej strony boiska.

 

12 kolejka IV Ligi gr. Śląska II

26.10.19

Beskid 09 Skoczów - Polonia Łaziska 3:0 ( 2:0 )

bramki dla Beskidu 09: Padło - 18 min., Sikora - 36 min., Lewandowski - 78 min.

 

Beskid 09 Skoczów: Nalepa - Wrana, Ferfecki, Padło, Kotrys, Lewandowski( 78 Chrapek ), Surawski, Jaworzyn( 58 Szczyrba ), Dudela, Borkała, Sikora( 68 Bezeg )

Trener: Jarosław Kupis

Polonia Łaziska: Franke - Gersok, Wagner( 61 Bandura ), Uniejewski( 83 Słupik ), Fabisiak, Nowak( 72 Pedenko ), Załuski, Just( 46 Kaszok ), Miłek( 72 Prochownik ), Hewlik,  Badura

Trener: Marek Mazur

 

Żółte kartki: Ferfecki, Kotrys, Chrapek ( Beskid 09 Skoczów ) oraz Gersok, Kaszok ( Polonia Łaziska )

Sędzia: Michał Ficiński ( Sosnowiec )

Widzów: 120