Polonia na podium po zwycięstwie w Pszczynie !!!

Siatkarki Polonii Łaziska odniosły dzisiaj siódme ligowe zwycięstwo. Podopieczne trenera Krysztofa Waligórskiego po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonały 3:2 UKS Centrum Pszczyna  w 10 kolejce I Ligi Śląskiej Siatkówki Kobiet i  przerwę świąteczno noworoczną z liczbą 20 punktów, 7 zwycięstwami, 3 porażkami oraz bilansem setowym 23:14 spędzą na trzecim miejscu  w ligowej tabeli !!!

Mecz rozpoczął się po myśli łaziszczanek, które pierwszego seta wygrały do 19. W drugim secie inicjatywa była po stronie gospodyń  i mimo tego, że Polonistkom udało się doprowadzić do remisu po 24 to w końcówce szczęście uśmiechnęło się do pszczynianek, które zdobywając dwa punkty przesądziły o wygranej tego seta  i w meczu zrobił się remis 1:1. Trzeci set to zdecydowana przewaga pszczyńskich siatkarek i zwycięstwo 25:16. Czwarty set dostarczył kibicom wielu emocji. UKS Centrum  prowadząc  już 22:17  był pewny, że uda mu się wygrać całe spotkanie za trzy punkty, jednak w końcówce tej  partii drużyna z Łazisk ostro wzięła się do pracy i wykorzystując błędy zawodniczek z Pszczyny wygrała na przewagi do 24. W tie-breaku łaziszczanki grając  na boisku już z większą swobodą,  przypieczętowały  końcowy sukces wygrywając tę odsłonę  15:8 i cały mecz 3:2. Mimo napotkanych trudności w drugim oraz trzecim secie, łaziskie siatkarki po raz kolejny udowodniły, że potrafią się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności i walczą do samego końca by później wraz z kibicami móc się cieszyć  ze zwycięstwa. Po zakończonej rywalizacji statuetkę dla najlepszej zawodniczki meczu otrzymała najaktywniejsza tego wieczoru w szeregach łaziskiej drużyny, libero – Sonia Turant. Przed nami teraz  przerwa świąteczno – noworoczna, a po nowym roku zostanie rozegrana 11 kolejka ligowa kończąca pierwszą część sezonu 2019/2020, w której zespół Polonii dnia 4 stycznia podejmować będzie przed własną publicznością Zorzę Wodzisław Śląski.