Polonia pokonała MUKS Michałkowice i w rundzie finałowej walczyć będzie o awans do turnieju barażowego o drugą ligę centralną.

Drużyna siatkarek Polonii udanie rozpoczęła nowy rok kalendarzowy. W sobotni wieczór, łaziszczanki w ostatnim meczu I etapu I Ligi Śląskiej, podejmowały we własnej hali MUKS Michałkowice. W całym pojedynku, siatkarki z Łazisk dwukrotnie obejmowały prowadzenie, ale ambitnie grające zawodniczki z Michałkowic dwukrotnie doprowadziły do remisu, w związku z czym do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Ostatecznie łaziszczanki przeciągnęły szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 15:11 i cały mecz 3:2, a wcześniejsze cztery partie, obydwa zespoły wygrywały na przemian. Pierwszego seta, Polonia wygrała do 17, w drugim lepsze okazały się rywalki wygrywając do 22. Następnie trzecia partia padła łupem gospodyń 25:14 z kolei w czwartym secie ponownie triumfowały siatkarki z Michałkowic 25:23. Podopieczne trenera Krzysztofa Waligórskiego na zakończenie pierwszego etapu sezonu zdobyły 26 punktów i z bilansem setów  29:14 zajmują  w tabeli swojej grupy drugie miejsce dzięki czemu zapewniły już sobie   awans do  zaplanowanej na początku lutego rundy finałowej, w której powalczą o wejście do turnieju barażowego o  awans do drugiej ligi centralnej.

 

I Liga Śląska Siatkarek gr.1

16.01.2021

Polonia Łaziska – MUKS Michałkowice 3:2 ( 25:17, 22:25, 25:14, 23:25, 15:11 )

 

Polonia Łaziska: Rusek, Gajda, Babiarz, Jakubiec, Zich, Pokorny, Turant ( Libero ) oraz Sowińska, Bruderek, Orzeszek, Kubas, Stawarska

Trener – Krzysztof Waligórski

Zawodniczka meczu: Karolina Gajda

 

Aktualna tabela:  https://system.szps.pl/index.php?mode=12&type=10