Czas zainaugurować Rundę Wiosenną. Przed meczem z Przemszą Siewierz.

W nadchodzący weekend  piłkarze Polonii Łaziska zainaugurują rundę rewanżową sezonu 2020/2021 w pierwszej grupie śląskiej IV Ligi. Nasza drużyna w swoim pierwszym wiosennym pojedynku o ligowe punkty zmierzy się na wyjeździe z Przemszą Siewierz.

Siewierzanie w rundzie jesiennej rozgrywek, w szesnastu rozegranych spotkaniach zdobyli w sumie  19 punktów, a ich bilans to: 5 zwycięstw, 4 remisy i 7 porażek. W roli gospodarza,  najbliższy rywal Polonistów zanotował kolejno:  jedno zwycięstwo, dwa remisy i pięć porażek zdobywając łącznie pięć punktów.

Nasza drużyna ma już  za sobą rozegrane pierwsze oficjalne spotkanie o punkty w 2021 roku jednak było to dokończenie rundy jesiennej. Podopieczni trenera Daniela Tukaja w zaległym pojedynku z 16 kolejki zremisowali 0:0 na własnym boisku z MKS-em Myszków. Remis ten spowodował, że piłkarze z Pol-Areny zrównali się z Przemszą liczbą zdobytych punktów, a także ilością zwycięstw, remisów i porażek ( 19 punktów, 5 zwycięstw, 4 remisy i 7 porażek ) na koniec piłkarskiej jesieni. 

Spoglądając jeszcze na historię, to nasi zawodnicy z Przemszą Siewierz na arenie ligowej spotkali się dotąd trzykrotnie. Bilans tych meczów przemawia jednak na korzyść naszych rywali, którzy odnieśli w nich komplet zwycięstw.

W rundzie jesiennej na Pol-Arenie, nasza drużyna poniosła porażkę z Przemszą Siewierz 1:3. Wówczas honorowego gola dla Polonii strzelił Mateusz Mazurek.

Mecz 18 kolejki IV Ligi gr. Śląskiej I inaugurujący rundę wiosenną sezonu 2020/2021: Przemsza Siewierz – Polonia Łaziska rozegrany zostanie w sobotę, 13 marca o godz. 15:00 na  boisku sztucznym w Myszkowie.