Przed meczem ze Zniczem Kłobuck.

W świąteczną sobotę, nasza drużyna rozegra już trzecie wyjazdowe  spotkanie z rzędu o punkty w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021. Rywalem Polonii Łaziska w ramach 21 kolejki IV Ligi gr. Śląskiej I będzie Znicz Kłobuck.

Zespół z Kłobucka na początku rundy rewanżowej  zaliczył dotąd  dwa zwycięstwa i jedną porażkę, a w rozegranych do tej pory 19 spotkaniach tego sezonu zdobył on  27 punktów, na który składa się bilans: 8 zwycięstw, 3 remisów, 8 porażek oraz stosunek bramek 29:25( ósme miejsce w tabeli ).W zeszłą sobotę,  drużyna z Kłobucka uległa 0:1 w Radzionkowie miejscowemu Ruchowi.

Łaziszczanie w zeszły weekend według aktualnego terminarza, zgodnie z planem  mieli  wolne   od ligowych zmagań. Team prowadzony przez trenera Daniela  Tukaja  pnie się stopniowo w górę tabeli o czym świadczą ostatnie wyniki, jakie drużyna z Pol-Areny zanotowała w dwóch pierwszych wiosennych kolejkach. Najpierw Polonia pokonała 4:1 Przemszę Siewierz po golach Kamila Uniejewskiego, samobójczym trafieniu rywali, Dawida Hewlika i Ireneusza Badury , a później odprawiła z kwitkiem Szombierki Bytom wygrywając 3:1 dzięki dwóm trafieniom Kamila Uniejewskiego i jednemu Ireneusza Badury. W tabeli ligowej,  Poloniści znajdują się aktualnie na jedenastym miejscu, a ich bilans to: 25 punktów, 7 zwycięstw, 4 remisy, 7 porażek i stosunek bramek 29:38 po 18 rozegranych spotkaniach.

W historii istnienia obydwu klubów, Polonia i Znicz rozegrały między sobą tylko jeden mecz o ligowe punkty. W rundzie jesiennej tego sezonu  na Pol-Arenie padł remis 1:1, a gola dla naszej drużyny strzelił Ireneusz Badura.

 

Mecz 21 kolejki IV Ligi gr. Śląskiej I pomiędzy drużynami Znicza Kłobuck i Polonii Łaziska rozegrany zostanie w Wielką Sobotę tj. 3 kwietnia o godz. 13:00 na boisku w Łobodnie przy ul. Bolesława Prusa 66.( zgodnie z informacją na portalu Łączy nas piłka.pl ). Mecz bez udziału kibiców.