Odzyskać równowagę.

Okres stabilnej formy piłkarzy Polonii został naruszony dwiema porażkami z rzędu. W najbliższą sobotę łaziszczanie w meczu z Granicą Ruptawa będą chcieli odzyskać równowagę. Czy im się to uda, trudno powiedzieć, jako że dotychczas w siedmiu rozegranych meczach na własnym boisku wygrali tylko trzy i jeden zremisowali. Dlatego też w sobotę na spotkanie nie mogą sobie pozwolić na moment dekoncentracji. Teoretycznie z tym rywalem nie powinni mieć problemów, gdyż jest to piętnasta drużyna tabeli, mająca na koncie 11 punktów, zdobytych po trzech zwycięstwach i dwóch remisach, przy 14 bramkach strzelonych i 25 straconych. Na obcych boiskach najbliższy rywal Polonii meczu jeszcze nie wygrał. Ale słowo teoretycznie nie bierze się z sufitu, gdyż jak dotąd, Polonia w konfrontacji z Granicą poniosła same porażki.

Granica Ruptawa powstała w 1949 roku. Do roku 1974 grała w klasie „C” podokręgu rybnickiego, kiedy to wywalczyła awans do klasy „B”. W latach 1981, 2001 i 2008 awansowała do klasy „A” i w tej klasie rozgrywek grała dziesięć sezonów. W roku 2012 zrobiła kolejny krok do przodu, czyli zdobyła prawo gry w lidze okręgowej, by w sezonie 2014/2015 wpisać do historii klubu awans do IV ligi. Prezesem Klubu jest Artur Nowak, trenerem - Adam Śmigielski.

W 12 kolejce rundy jesiennej Granica przegrała na własnym boisku z GKS-em Radziechowy 1:3, grając w składzie: Brachaczek - Adamczyk, Bielecki, Mizia, Lorenc, Kasprzak, Kowal, Miąsko (75 Horubała), Muras (63 Ćmich), Gierasymow, Gryta (63 Gabrysiak). Honorowego gola dla Granicy zdobył z rzutu karnego Adamczyk.

Dla Polonii będzie to trzecia konfrontacja z Granicą. W dwóch poprzednich w ubiegłym sezonie Polonia schodziła z porażkami 1:2 oraz 1:3. Bramki dla Polonii zdobywali Mazurek w meczu w Łaziskach oraz Wawoczny w spotkaniu w Ruptawie. Ale to historia. Czas rozpocząć pisanie nowej, a okazja ku temu nadarzy się już w nadchodzącą sobotę.

Mecz Polonii z Granicą rozegrany zostanie w sobotę, 22 października o godzinie 15.00, w Łaziskach na Stadionie Miejskim, przy ulicy Sportowej 3. Zapraszamy!