Zwycięstwo w sparingu po bardzo dobrej grze.

W przedostatnim spotkaniu kontrolnym letniego okresu przygotowawczego, Polonia Łaziska prezentując dzisiaj na głównej płycie PolAreny bardzo dobrą grę, grając w eksperymentalnym składzie,   zwyciężyła z równie dobrą i dobrze wyszkoloną drużyną młodzieżową Rozwoju Katowice 3:0. Wynik  otworzył w 4 minucie Błażej Prochownik, który wykorzystując idealne podanie od Bartosza Justa, trafił z ostrego kąta w długi róg. Na początku drugiej połowy, w 50 minucie szybki kontratak łaziszczan zakończył się strzałem Patryka Widucha w słupek katowickiej bramki. W 72 minucie gola na 2:0 strzelił Dawid Hewlik, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu pod bramką Rozwoju z kolei w 85 minucie trzecią bramkę dla łaziszczan zdobył ponownie Błażej Prochownik po podaniu Gabriela Nowaka. Mecz choć tylko towarzyski, mógł cieszyć oczy kibiców, ponieważ byliśmy świadkami ciekawej, szybkiej i technicznej gry obu zespołów. Przy okazji trzeba też zaznaczyć, że w dzisiejszym zestawieniu młodzieżowców Rozwoju zaprezentowało się czworo zawodników, którzy mają za sobą występy w seniorskiej drużynie na szczeblu drugoligowym poprzedniego sezonu.