Polonia wygrywa z Dramą Zbrosławice. Szósty mecz z rzędu bez porażki.

Dzisiaj po południu, zespół Polonii Łaziska w ramach ósmej kolejki IV Ligi gr.Śląskiej I, podejmował na Pol-Arenie drużynę Dramy Zbrosławice. Od momentu pierwszego gwizdka sędziego, łaziszczanie bardzo mocno zaatakowali. Już w czwartej minucie po szybkiej wymianie piłek, Poloczek obronił uderzenie Bartosza Justa. W dogodnej sytuacji znalazł się później Kamil Uniejewski, ale po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego przez Mateusza Mazurka w pole karne, obrońca z Łazisk posłał piłkę minimalnie nad spojeniem słupka z poprzeczką. Z czasem goście zaczęli się bardziej odkrywać i w 26 minucie z rzutu wolnego z 25 metrów, futbolówkę w pole karne dograł jeden z graczy Dramy i tam w zamieszaniu podbramkowym dotarła ona do Koschnego, który z bliska skutecznym strzałem pokonał Marcina Topora dając prowadzenie drużynie ze Zbrosławic. 10 minut później po  akcji zainicjowanej przez Kamila Uniejewskiego na skrzydle, piłka trafiła do Patryka Widucha, następnie wychowanek Polonii wykonał przerzut nad obrońcami Dramy w kierunku dalszego słupka  i po chwili dopadł do futbolówki niekryty Bartosz Szojda trafiając na 1:1.

Po zmianie stron, trener Polonii dokonał trzech zmian w zespole i przyniosło to dobre efekty. W 59 minucie na 2:1 perfekcyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego Daniela Fabisiaka, idealnie wykorzystał  Patryk Linek trafiając do siatki po raz pierwszy w barwach Polonii i to w dodatku będąc jeszcze obstawiony aż trzema obrońcami wokół siebie w polu karnym. Podobna sytuacja miała miejsce w 69 minucie jednak zdobywca bramki oddał niecelny strzał posyłając piłkę minimalnie nad poprzeczką. Następnie na murawie oglądaliśmy wymianę ciosów przez obydwa zespoły, a w 63 minucie po akcji ze środka boiska, Patryk Linek zagrał do Gabriela Nowaka, ten podciągnął z piłką kawałek i zagrał do Daniela Fabisiaka, który przedzierając się między obrońcami gości strzelił na 3:1. Jeszcze w 90 minucie mogło być 4:1, ale po trójkowej „klepce” Ireneusza Badury, Dawida Hewlika i Błażeja Prochownika, ten ostatni z trójki łaziszczan trafił co prawda do siatki , ale  sędzia zasugerował, że napastnik Polonii w tej sytuacji znajdował się na pozycji spalonej i gol nie został uznany.  Piłkarze ze Zbrosławic mimo tego, że zajmują w tabeli ostatnie miejsce, ambitnie parli do przodu w poszukiwaniu kontaktowego gola i takowa okazja nadarzyła im się w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu Jasińskiego, drugą bramkę dla zespołu ze Zbrosławic zdobył Hermasz trafiając w długi róg bramki strzeżonej przez Marcina Topora. Podsumowując: piłkarze Polonii notują szósty kolejny  mecz bez porażki, zasłużone zwycięstwo  i utrzymują czwarte miejsce w tabeli ligowej natomiast debiut w spotkaniu ligowym zaliczył dzisiaj Mateusz Grogor. Już teraz czekamy na kolejne spotkanie podopiecznych trenera Marka Mazura, a będzie ono już w środę kiedy Poloniści w Pucharze Polski podokręgu Tychy walczyć będą o wejście do półfinału z LKS-em Studzionka.