Pewne zwycięstwo w Czechowicach. Wymarzony debiut Macieja Tabackiego.

Piłkarze Polonii mają już za sobą ostatni wyjazdowy pojedynek w tym sezonie. W przedostatniej kolejce Haiz IV ligi gr. śląskiej II, łaziszczanie pokonali sąsiadujący w tabeli MRKS Czechowice Dziedzice , a w wyjściowej jedenastce udany debiut wraz z kilkoma bardzo dobrymi interwencjami zaliczył kolejny z naszych młodzieżowców, bramkarz – Maciej Tabacki,  zachowując czyste konto w całym meczu.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch groźnych ataków gospodarzy. W 11 minucie, Maciek zanotował efektowną paradę broniąc uderzenie Raszki  z lewej strony pola karnego, po czym dobitki rywali poszybowały nad  poprzeczką zaś trzy minuty później łaziscy obrońcy najpierw zablokowali uderzenie Matuszczyka, a później z bliskiej odległości ponownie strzelał Raszka lecz Tabacki ze stoickim spokojem zażegnał całe zagrożenie łapiąc piłkę w swoje rękawice. Czechowiczanie stosując momentami wysoki pressing stworzyli jeszcze jedną okazję do zdobycia bramki, ale trzecia próba Raszki ponownie zakończyła się fiaskiem, bo futbolówka po jego uderzeniu z linii pola karnego wyszła poza plac gry. Kiedy wydawało się, że wyrównana pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem  to w 43 minucie, Daniel Fabisiak prostopadłym podaniem z głębi pola uruchomił Sabę Jikię i ten w sytuacji „jeden na jeden” posyłając piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza otworzył wynik  spotkania.

Początek drugiej połowy był wymarzony dla łaziszczan. W 47 minucie na 2:0 podwyższył Daniel Fabisiak, który wykorzystując podanie od Krzysztofa Gersoka, pokonał czechowickiego golkipera  strzelając z 20 metrów. Chwilę później zdobywca drugiej bramki ponownie mógł się wpisać do protokołu meczowego wykorzystując krossowe podanie od Dawida Kaszoka, ale tym razem pomocnik Polonii uderzył niecelnie z boku „szesnastki”. W 62 minucie na prawym skrzydle szarżował Dawid Hewlik lecz jego mocną próbę na rzut rożny wybił Tarasz. Po mocnym akcencie podopiecznych trenera Odrobińskiego , którzy wyraźnie dominowali  na murawie w tej odsłonie, przeciwnicy na moment mogli „złapać kontakt” gdyż w 67 minucie po dośrodkowaniu Bezaka główkował Jonkisz, ale na szczęście całe to zagrożenie skasował Kamil Uniejewski wybijając piłkę z linii bramkowej. Po tej akcji łaziszczanie wyszli z szybkim kontratakiem, po którym w 72 minucie Dawid Hewlik wraz z Kamilem Adamczykiem i Danielem Fabisiakiem rozklepali z łatwością czechowicką obronę, a Bartosz Smyla otrzymując piłkę od Fabisiaka sfinalizował całą tę  operację trafiając z bliskiej odległości  na 3:0 dzięki czemu przypieczętował on dziewiąte wyjazdowe zwycięstwo Polonii w tym sezonie.

29 kolejka Haiz IV ligi gr. śląska II

1.06.19

MRKS Czechowice Dziedzice - Polonia Łaziska  0:3 ( 0:1 )

bramki dla Polonii: Jikia - 43 min. ( asysta  Fabisiak ), Fabisiak - 47 min. ( asysta Gersok ),  Smyla - 72 min. ( asysta Fabisiak )

żółte kartki: Zarychta ( MRKS Czechowice Dziedzice )

sędzia: Sebastian Buchta ( Skoczów )

MRKS Czechowice Dziedzice: Tarasz - Dzionsko, Zarychta, Cichura( 75 Fujawa ), Wójcik, Bezak, Matuszczyk( 56 Przemyk ), Wojtyła, Żurek, Raszka( 56 Herok ), Jonkisz

Polonia Łaziska: Tabacki - Gersok, Moroń, Widuch( 88 Bajor ), Kaszok, Fabisiak( 80 Słupik ), Hewlik, Jikia( 66 Smyla ), Adamczyk( 84 Nowak ), Uniejewski, Badura