Remis z Sarmacją. Mateusz Mazurek liderem tabeli strzelców Polonii w XXI wieku.

W sobotnie przedpołudnie piłkarzom łaziskiej Polonii przyszło mierzyć się na wyjeździe z będzińską Sarmacją.

Pojedynek 15 kolejki ligowej rozpoczął się od wyrównanej walki obydwóch zespołów na boisku, potem kilka razy zaatakowali gospodarze, którzy swoich szans na zdobycie bramki szukali w stałych fragmentach lub przez kontrataki , a z czasem i tempo gry zaczęło nam też stopniowo rosnąć. W 9 minucie po wrzutce z rzutu wolnego w pole karne, Zawadzki główkował nad poprzeczką. Kilka minut później Sarmacja popisała się składną akcją lewą stroną, po której Rafał Franke obronił uderzenie Zawadzkiego. W 19 minucie bramkarz Polonii ponownie wykazał się stuprocentową skutecznością wybijając piłkę przed siebie po wrzutce  w pole karne przez jednego z rywali . Drużyna z Łazisk chwilami próbowała wychodzić z szybkimi kontratakami, ale mając piłkę w posiadaniu bardziej koncentrowała się ona na tym by jak najdłużej utrzymywać się przy niej  i nie dopuszczać do łatwych strat, które mogłyby skutkować utratą bramki.W 30 minucie zrobiło się 1:0 dla Sarmacji, a bramkę po akcji zakończonej dośrodkowaniem Adamczyka w pole karne i dograniem Terbalyana, zdobył Widurski. Będzinianie z każdą kolejną minutą mimo  niewielkiej przewagi nie  znaleźli potem sposobu na podwyższenie wyniku choć  w 39 minucie na naszej połowie zrobiło się niebezpiecznie. Na szczęście Rafał Franke po raz kolejny wykazał się dobrym refleksem  wybijając  piłkę nogą daleko od bramki  po próbie dośrodkowania  przez Adamczyka z lewej strony boiska. 60 sekund później, łaziszczanie przeprowadzili pierwszą akcję, w której Patryk Widuch  oddał strzał lecz futbolówka ocierając się po drodze od jednego z rywali wyszła na rzut rożny. Przed zejściem do szatni Polonia zdołała doprowadzić do remisu, po przejęciu piłki we własnym polu karnym,  trafiła ona do Dawida Hewlika, następnie do Daniela Fabisiaka, a ten zagrał do boku Mateuszowi Mazurkowi, który strzelając silnie pod poprzeczkę będzińskiej bramki zaliczył siódmego gola w tym sezonie.

W początkowych momentach drugiej odsłony, Polonia mogła wyjść na prowadzenie jednak mocny strzał Piotra Załuskiego z rzutu wolnego poszybował minimalnie nad poprzeczką bramki Sarmacji. Następnie  gola próbowali strzelić miejscowi, ale ostatecznie im się to nie udało. Przebieg meczu w drugiej połowie był zbliżony do tego co obserwowaliśmy w pierwszej odsłonie, z tą różnicą, że to Poloniści częściej dyktowali warunki  gry na murawie próbując wywołać większą presję na zawodnikach Sarmacji. W 66 i 67 minucie w dogodnych sytuacjach  znalazł się  Kamil Uniejewski. Najpierw po wrzutce Daniela Fabisiaka z rzutu wolnego, stoper Polonii główkował z bliskiej odległości, a doskonałą interwencją popisał się będziński golkiper broniąc strzał naszego zawodnika,  przy drugiej próbie po ponownym dośrodkowaniu Fabisiaka, ale już z rzutu rożnego, obrońca łaziszczan nie sięgnął piłki mijając się z nią w powietrzu.

Z informacji statystycznych, mecz z Sarmacją był 1299 spotkaniem ligowym piłkarzy Polonii począwszy od utworzenia w Łaziskach jednego klubu w lipcu 1977 roku. Dodatkowo Mateusz Mazurek jest od dzisiaj najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji strzelców naszej drużyny w XXI wieku. Pomocnik Polonii dzięki zdobytej bramce na 1:1 ma już w swoim dorobku 73 strzelone gole dla zespołu z Łazisk wyprzedzając tym samym dotychczasowego lidera Sebastiana Hendla. Brawo !!!