Polonia lepsza od Gwarka w Derbach Powiatu !!! Show Patryka Widucha w 150-tym spotkaniu w barwach zespołu z Pol-Areny uczczone przepięknym golem.

Za nami pierwsze Derby Powiatu Mikołowskiego w piłkarskiej IV Lidze gr. Śląskiej I rundy wiosennej obecnego sezonu. W  meczu 24 kolejki rozegranym na Pol-Arenie, team trenera Daniela Tukaja zaliczył piąty triumf tej wiosny pokonując swojego powiatowego rywala – Gwarka Ornontowice 2:0. Zwycięstwo bez wątpienia jest sukcesem całego zespołu, ale główne role tego popołudnia odegrali, Patryk Widuch i Mateusz Mazurek. Dla Patryka był to 150-ty występ w koszulce Polonii i to w dodatku okraszony zdobyciem czwartej bramki dla swojego macierzystego klubu, a także cudowną grą. Nasz wychowanek od początku był niezwykle aktywny na murawie. To asekurował swoich kolegów w defensywie, to rozdawał idealne piłki aż znalazł swoje miejsce również w ofensywie co zaowocowało tym, że udało mu się strzelić przepięknego gola w pierwszej połowie. Mateusz również się wyróżniał w naszym zespole, bo także zdobył bramkę, która ostatecznie  przesądziła  o wygranej Polonii, ale też mocno  udzielał się w wielu ofensywnych akcjach drużyny.

W pierwszych 10 minutach  Gwarek próbował zagrozić naszej bramce jedynie po stałych fragmentach gry poza tym nie stworzyli oni stuprocentowej sytuacji by wyjść na prowadzenie. Potem do głosu zaczęli stopniowo dochodzić gospodarze. W 12 minucie po rzucie rożnym, dośrodkowywał w pole karne, Mateusz Mazurek, a w zamieszaniu pod bramką Latki w porę zainterweniowali obrońcy z Ornontowic przejmując piłkę. Kolejna akcja ofensywna łaziszczan nastąpiła w 21 min. Bartosz Szojda obsłużył podaniem Daniela Fabisiaka, a ten uderzył z boku pola karnego, ale niecelnie. Kilka sekund później, z dystansu silny strzał Kaszoka  pewnie obronił Marcin Topór. W 26 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Mateusz Mazurek po czym blisko pola karnego ornontowiczan silnie strzelał Mateusz Nowara, jednak nisko opadającą futbolówkę, Latka zdołał wybić na corner. Pięć minut później  przy kolejnej akcji bramkowej naszego zespołu przy próbie wrzutki w pole karne przez jednego z naszych zawodników, piłka odbijając się od jednego z rywali trafiła wprost pod nogi Patryka Widucha, który bez chwili namysłu oddał silną bombę  z woleja trafiając w samo okienko ornontowickiej bramki z ponad 25 metrów,  notując gola „stadiony świata”. Golkiperowi Gwarka w tej sytuacji nie pozostawało nic innego jak wyciągnąć futbolówkę z siatki, a Polonia mogła cieszyć się z objęcia prowadzenia w tym pojedynku. Przed przerwą obydwa zespoły stworzyły sobie jeszcze  jedną okazję bramkową , ale nie przyniosły nam one zmiany rezultatu. Najpierw Sewerin próbując przelobować Marcina Topora, posłał piłkę nad jego głową obok prawego słupka, a później akcja Kamil Uniejewski – Bartosz Szojda zakończyła się  niepomyślnie dla Polonii, bo Szojda nie trafił w piłkę.

Druga odsłona to gra pod dyktando zespołu z Łazisk, choć z początku rywale mieli okazję do wyrównania. W 54 minucie po dograniu piłki przez  jednego ze swoich partnerów, z paru metrów groźnie uderzał Sewerin, ale Marcin Topór w odpowiednim czasie i odpowiednim miejscu znalazł się na posterunku, pewnie łapiąc piłkę po strzale napastnika Gwarka. Później już więcej do powiedzenia na boisku mieli  tylko gracze trenera Daniela Tukaja. W 59 min. po szybkim wznowieniu gry przez Marcina Topora od bramki, futbolówka trafiła do Dawida Hewlika znajdującego się na połowie ornontowickiego zespołu. Pomocnik łaziszczan dostrzegł  wychodzącego obok na pozycję  Mateusza Mazurka. Ten wychodząc do sytuacji „jeden na jeden” strzelił mocno z lewej nogi, ale Latka popisał się znakomitym refleksem, wybijając piłkę na rzut rożny. Kolejna okazja bramkowa Polonii nastąpiła w 66 minucie, ale po podaniu od Mateusza Mazurka, Daniel Fabisiak uderzył piłkę nad bramkę Gwarka. Szybka akcja ofensywna Polonistów w 71 minucie zapoczątkowana przez Patryka Widucha, który wypuścił z piłką Mateusza Mazurka, zakończyła się minimalnie niecelnym strzałem naszego  zawodnika. Po kilku wcześniejszych próbach łaziszczanie ustalili końcowy wynik spotkania na 2:0. W 77 minucie po akcji zainicjowanej przez naszego rozgrywającego Daniela Fabisiaka piłka trafiła najpierw do Dawida Hewlika, a następnie po podaniu Hewlika trafiła ona na lewe skrzydło do  Mateusza  Mazurka, którego uderzenie po rykoszecie obrońcy z Ornontowic przelobowało bramkarza i futbolówka znalazła się w siatce Gwarka po raz drugi.

Druga bramka dla Polonii w tym starciu Mateusza Mazurka jest już jego 75-tym golem strzelonym w naszych barwach i zdecydowanie przoduje on w klasyfikacji najlepszych strzelców drużyny z Pol-Areny  w XXI wieku.