Remis z Wartą Zawiercie.

Drużyna Polonii Łaziska w ramach 31 serii spotkań IV Ligi gr. Śląskiej I  dopisała sobie wczoraj jeden punkt remisując na trudnym terenie w Zawierciu z Wartą.

W pierwszej połowie,  spotkanie lepiej ułożyło się dla rywali, bo w ósmej minucie po kontrataku, gola dającego prowadzenie zawiercianom strzelił Adamiecki. Następnie rywale nastawieni głównie na stałe fragmenty oraz kontrataki oddali kilka strzałów na bramkę Marcina Topora, ale na szczęście obyło się bez utraty kolejnych goli. Dopiero w 42 minucie, nasz zespół przeprowadził kontrę, w której Patryk Widuch zagrał do boku Ireneuszowi Badurze, a ten znalazłszy się w sytuacji „sam na sam” strzelił wprost w nogi interweniującego golkipera z Zawiercia.

Po zmianie stron do ataku pewnie ruszyli piłkarze Polonii. W 47 min. po szybkiej akcji, z boku pola karnego uderzał Dawid Hewlik, ale piłka przeszła nad poprzeczką. W 52 min. ponownie Hewlik, ale tym razem już skutecznym strzałem trafił do siatki na 1:1, wykorzystując idealne podanie od Patryka Widucha. Z czasem, łaziszczanie na boisku  mieli trochę więcej z gry w drugiej odsłonie. W 63 minucie, Dawid Hewlik był bardzo bliski podwyższenia rezultatu jednak po przejęciu futbolówki od rywala, uderzeniem zza pola karnego zawiercian trafił on w poprzeczkę. Do końca spotkania, Warta próbowała zagrozić jeszcze naszemu zespołowi głównie ze stałych fragmentów gry( rzuty wolne i rożne ) natomiast podopieczni trenera Tukaja  oddali kilka strzałów na bramkę  miejscowych po szybkich akcjach. Ostatecznie wynik do 90 minuty nie uległ już zmianie i obie drużyny podzieliły się punktami.