Dzień Wszystkich Świętych - Pamiętamy.

Dzisiaj obchodzimy dzień Wszystkich Świętych. Dla wielu z nas jest to czas zadumy oraz wspomnień tych, których wśród nas nie ma. W tym roku sportowa społeczność  Polonii Łaziska pożegnała zasłużonych dla naszego klubu zawodników, trenerów oraz działaczy:

Zygmunt Hanusik – czołowy zawodnik Polonii w kolarstwie szosowym, reprezentant Polski, uczestnik igrzysk olimpijskich Meksyk 1968, uczestnik Mistrzostw Świata w wyścigu ze startu wspólnego, trzykrotny zwycięzca na etapach Wyścigu Pokoju, Mistrz Polski w wyścigu  ze startu wspólnego.

Alojzy Łysko – trener piłkarzy Polonii Łaziska  w latach 90-tych, a także trener m.in. GKS-u Katowice, Ruchu Chorzów, Górnika Zabrze i Szombierek Bytom.

Tadeusz Bożek – wieloletni zawodnik i działacz sekcji kręglarstwa klasycznego Polonii MOSiR Łaziska Górne. Trener i koordynator Młodzieżowej Kadry Wojewódzkiej Okręgowego Związku Kręglarskiego, kadry narodowej kobiet  w kręglarstwie klasycznym i sekretarz generalny  Śląskiego Okręgowego Związku Kręglarskiego.

Jan Szpindor – wieloletni zawodnik, a później trener i działacz sekcji podnoszenia ciężarów w naszym klubie. Spod jego skrzydeł wyrosło kilku medalistów igrzysk olimpijskich  i Mistrzostw Świata. Jako trener prowadził  Górnika Łaziska, a następnie GKS Bolesław Śmiały, który przekształcił się w Polonię, w pierwszej i drugiej lidze, reprezentując z sukcesami nasze miasto na krajowym podwórku. Do ostatnich chwil życia zaangażowany w działalności sekcji podnoszenia ciężarów w Łaziskach Górnych.

 

Cześć ich Pamięci !!!