Gorący styczeń.

Choć początek stycznia jest mroźny, to w sekcji piłki nożnej Polonii temperatura jest wysoka. Jak wiadomo, z funkcji trenera oraz zawodnika zrezygnował Marek Mazur, ponadto treningi zawiesili Krzysztof Gersok i Łukasz Dubaniewicz, a do macierzystego klubu (GKS Tychy) wraca Kamil Drabik. Ta gorąca atmosfera zbiegła się z rozpoczęciem okresu przygotowawczego do rundy wiosennej. Zarząd Klubu prowadzi intensywne rozmowy z potencjalnymi kandydatami na trenera, ale w tej materii trzeba być ostrożnym. Kandydaci owszem - są, ale żeby nie było rozczarowań, obie strony muszą wytyczyć wspólną drogę. A do tego potrzeba trochę czasu. W tej sytuacji, początek prowadzenia zajęć spadł na barki trenera Sebastiana Hendla. Póki co, to on będzie dyrygował ekipą w procesie budowania formy sportowej. Kierownictwo sekcji rozgląda się też nad zastąpieniem ubytków wartościowymi piłkarzami. Jest kilku kandydatów, ale wpierw trzeba ich będzie sprawdzić podczas zajęć i sparingów, a potem mówić o konkretach. Skoro o sparingach mowa, to tych Polonia rozegra w następujących terminach:

21.01. sobota, Polonia – GKS Tychy (juniorzy)

28.01. sobota, Polonia – Szombierki Bytom (IV liga)

 4.02. sobota, Polonia – Ruch II Chorzów (IV liga)

 8.02. środa, Polonia – Sarmacja Będzin ( IV liga)

11.02. sobota, Polonia – LKS Goczałkowice (V liga)

18.02. sobota, Polonia – Gwarek Tarnowskie Góry (IV liga)

25.02. sobota, Polonia – Unia Turza Śląska (III liga)

 4.03. MKS Lędziny – Polonia (IV liga - Puchar Polski)

Miejsca oraz godziny ich rozgrywania ustalane będą na bieżąco. Zainteresowanych szczegółami prosimy o śledzenie naszej strony internetowej, na której będziemy zamieszczać bieżące informacje.

Pierwsza gra kontrolna z zespołem juniorów GKS-u Tychy, rozegrana zostanie już w najbliższą sobotę, 21 stycznia o godzinie 12.30, na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Tychach.