Aktualności

Puchar dla Gwarka.

Zwycięzcą V Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Polonii Łaziska został Gwarek Ornontowice, który w finale pokonał innego czwaroligowca, Orła Mokre 1:0 i w ten sposób został nieoficjalnym halowym mistrzem powiatu mikołowskiego. Udział w turnieju awizowało dziesięć drużyn, wystartowało dziewięć, gdyż na zawody nie stawiła się ekipa AKS-u Mikołów, sprawiając tym samym trochę kłopotów organizacyjnych. Drużyny podzielono na dwie grupy: Polonia Łaziska, Orzeł Mokre, Strażak Mikołów, Sokół Orzesze i LKS Woszczyce (grupa „A”) oraz Gwarek Ornontowice, Fortuna Wyry, Kamionka Mikołów, LKS Gardawice (grupa „B”). Taka ilość zespołów z naszego terenu sprawiła, ze łaziski turniej stał się nieoficjalnymi Halowymi Mistrzostwami Powiatu.

Dla większości zawodników gra w turnieju była pierwszym kontaktem z piłką w tym roku, więc widać było nie tylko tzw. głód piłki, ale i ogromne zaangażowanie w grę. Nikt nie odpuszczał, każdy chciał wygrać, więc i emocji nie brakowało. Wynik każdego meczu był ważny, ponieważ regulamin turnieju nie przewidywał półfinałów po fazie grupowej, lecz bezpośrednie mecze o miejsca. Niespodzianki nie było, jako że do finału awansowały drużyny z czwartej ligi i one rozegrały mecz o główne trofeum turnieju.

Wyniki

Mecze grupowe:

KS Polonia Łaziska – LKS Woszczyce 0:0

Gwarek Ornontowice – LKS Gardawice 2:0

Strażak Mikołów – Sokół Orzesze 0:1

Fortuna Wyry – KS Kamionka 1:2

KS Polonia Łaziska – Sokół Orzesze 1:1

Gwarek Ornontowice – KS Kamionka 2:0

Orzeł Mokre – LKS Woszczyce 4:0

Sokół Orzesze – LKS Woszczyce 4:0

KS Kamionka – LKS Gardawice 1:2

KS Polonia Łaziska – Strażak Mikołów 4:1

Gwarek Ornontowice – Fortuna Wyry 6:0

Orzeł Mokre – Sokół Orzesze 3:2

LKS Woszczyce – Strażak Mikołów 1:3

LKS Gardawice – Fortuna Wyry 3:1

KS Polonia Łaziska – Orzeł Mokre 1:4

Orzeł Mokre – Strażak Mikołów 1:0

Faza finałowa

o VII miejsce Strażak – Fortuna 2:1

o V miejsce Polonia – Kamionka 4:1

o III miejsce Sokół – LKS Gardawice 1:1, k. 4:3

Finał Orzeł Mokre – Gwarek Ornontowice 0:1

Kolejność turnieju:

1. Gwarek Ornonmtowice

2. Orzeł Mokre

3. Sokół Orzesze

4. LKS Gardawice

5. Polonia Łaziska

6. Kamionka Mikołów

7. Strażak Mikołów

8. Fortuna Wyry

9. LKS Woszczyce

Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został strzelec pięciu goli, Tomasz Kasprzyk (Gwarek), najlepszym bramkarzem – Tomasz Michalik (Orzeł Mokre), a MVP turnieju – Łukasz Kolasa (Orzeł).

Dla Polonii, turniej o Puchar Prezesa miał być rozpoczęciem okresu przygotowawczego do rundy wiosennej. Z prowadzenia zespołu zrezygnował jednak trener Marek Mazur, jego następca ma być znany dopiero w poniedziałek, więc gospodarzy reprezentował team złożony z młodych zawodników, wzmocnionych trzema doświadczonymi: Sebastianem Gielzą, Łukaszem Dubaniewiczem oraz Sebastianem Hendlem, który był też trenerem ekipy. Młodzież Polonii zremisowała dwa pierwsze spotkania, wygrała trzecie oraz przegrała ostatnie, co dało jej trzecie miejsce w tabeli grupy „A”, pozwalające grać o piątą lokatę w turnieju. W tym spotkaniu łaziszczanie pokonali Kamionkę 4:1 i zakończyli turniej na piątym miejscu. W V Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Polonii Łaziska Polonia grała w składzie: Tabacki, Witek, Smyla, Strzoda, Just, Matura, Piwoński, Otrzonsek, Hendel, Gielza, Dubaniewicz.