Z Radziechowami w szczytnym celu.

Po ostatnich meczach w Czańcu, Ruptawie oraz Wilczy gra Polonii zaczyna napawać optymizmem, ale jak wspominał w swojej wypowiedzi po środowym spotkaniu z Wilkami  trener Krystian Odrobiński „ nie możemy się dać uśpić i wpaść w samozachwyt po zdobyciu 7 punktów w trzech ostatnich meczach, a dalej konsekwentnie punktować”, i okazją do  zdobycia tych  punktów  będzie sobotni mecz, w którym łaziszczanie po dwóch tygodniach rozłąki z PolAreną zmierzą się przed własną publicznością z drużyną ze ścisłej piątki ligowej stawki, GKS-em Radziechowy Wieprz w 31 kolejce IV ligi.

LKS Radziechowy powstał w roku 1947. Przez wiele lat grał w niższych klasach rozgrywkowych podokręgu podbeskidzkiego, by w ostatnich latach powoli wspinać się do góry. Przed sezonem 2012/13 LKS Radziechowy połączył się z Jednością Wieprz, tworząc GKS Radziechowy-Wieprz, co przyniosło awans do czwartej ligi. W poprzednim sezonie najbliższy rywal Polonii spadł z tej klasy rozgrywek, ale potem wygrał baraże z Pilicą Koniecpol i nadal gra w czwartej lidze. Prezesem GKS-u Radziechowy-Wieprz jest Henryk Jakubiec, a trenerem – Maciej Mrowiec. Barwy klubu, to kolory granatowy i czarny.

Drużyna z Radziechów po 29 rozegranych spotkaniach ( do rozegrania zaległy mecz z Wilkami Wilcza  )  zajmuje w tabeli czwarte miejsce z 57 punktami, na które przypada szesnaście zwycięstw,  dziewięć remisów i cztery porażki oraz bilans bramkowy 70:28 natomiast na wyjeździe najbliższy rywal łaziszczan w piętnastu rozegranych spotkaniach odnotował siedem zwycięstw, sześć razy podzielił się punktami z przeciwnikiem i tylko dwukrotnie schodził z murawy na tarczy zapisując 31 bramek zdobytych i 16 straconych.

Dotychczas zespoły Polonii i GKS-u Radziechowy-Wieprz rozegrały między sobą trzy spotkania, z których dwa wygrali łaziszczanie, a jeden zakończył się remisem przy korzystnym stosunku bramek dla Polonii 8:3. 

W rundzie jesiennej Poloniści zremisowali w Radziechowach 1:1, a gola zdobył Michał Łęszczak.

Mecz Polonii Łaziska z GKS-em Radziechowy-Wieprz zostanie rozegrany jutro, 27 maja o godz. 17:00 na łaziskiej PolArenie przy ul.Sportowej 3. Jak wspomnieliśmy w tytule to ligowe spotkanie zostanie rozegrane w szczytnym celu, ponieważ dochód ze sprzedanych biletów zostanie  przeznaczony na leczenie i rehabilitację  Jasia Szopy więc wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy i gorąco zachęcamy do okazania wsparcia naszemu młodemu fanatykowi.