Najwyższa pora...

... by zacząć odnosić zwycięstwa na własnym boisku. Po trzech nieudanych podejściach, w piątej kolejce bieżących rozgrywek, Polonia ma czwartą szansę na pierwszy komplet punktów wywalczony na Pol Arenie.

 Rywalem w piątej kolejce rundy jesiennej bieżącego sezonu, będzie Krupiński Suszec, który na swym koncie nie ma jeszcze żadnych punktów i okupuje ostatnie miejsce w tabeli. Ponadto Krupiński jest dla łaziszczan wygodym rywalem, gdyż w dotychczasowej historii Polonia ze swoim najbliższym przeciwnikiem jeszcze nie przegrała i jej zadaniem będzie utrzymanie kursu dotychczasowej historii spotkań. Biorąc pod uwagę osiągnięcia najbliższego rywala i historię spotkań obu zespołów, można powiedzieć: „kiedy, jeśli nie teraz”.

GKS Krupiński Suszec powstał w 1984 roku, czyli wtedy, gdy wybudowano kopalnię w Suszcu. Inicjatorem założenia klubu był ówczesny dyrektor KWK Krupiński – Jan Bednarz. Przez wiele lat Krupiński słynął cyklistami. W barwach tego klubu jeździli tacy kolarze jak Andrzej Sypytkowski, Piotr Chmielewski, Czesław Łukaszewicz czy Cezary Zamana. Od początku funkcjonowała też sekcja piłki nożnej i ona się ostała. Piłkarze Krupińskiego grali w klasie „C”, potem „B”, „A” i w lidze okręgowej. Po raz pierwszy do czwartej ligi awansowali w roku 1993, by grać w tej klasie rozgrywek dwa sezony. Drugi awans przypadł na sezon 2012/13, kiedy to trenerem był były reprezentant Polski, uczestnik Mundialu w Korei Południowej i Japonii – Paweł Sibik. Prezesem klubu jest Marian Neumann, a trenerem – Piotr Sowisz.

W dotychczasowej historii Polonia grała z Krupińskim dwunastokrotnie, odnosząc dziewięć zwycięstw i trzy razy remisując. W tej konfrontacji łaziszczanie strzelili 26 bramki i stracili 13. Na swoim boisku Polonia cztery razy wygrywała i dwa remisowała, w Suszcu odniosła pięć zwycięstw i jeden mecz zakończyła remisem. Wszystkie te mecze były bardzo zacięte. Pierwsze spotkania rozegrano w sezonie 1990/91 i oba mecze zakończyły się remisami (2:2 w domu i 1:1 na wyjeździe). Potem było dziesięć lat przerwy o bezbramkowy remis w Łaziskach. Z siedmiu następnych potyczek Polonia wracała „z tarczą”. Liderem strzelców meczów tych drużyn jest Artur Kopytko, zdobywca siedmiu goli. Drugi jest Piotr Kurkowski z trzema „trafieniami”. Ostatni mecz pomiędzy Polonią i Krupińskim odbył się wiosną tego roku. Polonia wygrała 3:1, a bramki zdobyli: Mazurek 2 i Leszczyński.

W czwartej kolejce Krupiński przegrał na własnym boisku z GKS-em Radziechowy 1:7, grając w składzie: Bronny – Biber (74 Skaźnik), Gajek (60 Gębała), Góra, Juraszek, Malcher, Markiefka, Markiewicz, Neumann (46 Pastuszka), Sosna, Stramski. Strzelcem gola był Markiewicz.

Trzynasty mecz pomiędzy Polonią i Krupińskim rozegrany zostanie w najbliższą środę, 31 sierpnia o godzinie 17.30 na Stadionie Miejskim w Łaziskach, przy ulicy Sportowej 3. Zapraszamy. Doping na pewno się przyda!