Debiutanckie gole w zwycięskim meczu z Radziechowami.

Drugi wiosenny komplet punktów zgarnęli wczoraj  podopieczni Krystiana Odrobińskiego pokonując na boisku w Wieprzu  miejscowy GKS Radziechowy-Wieprz  w ramach 18 serii spotkań drugiej grupy śląskiej Haiz IV Ligi, gdzie  swoje premierowe  gole w barwach zespołu z Pol-Areny zapisali na swoim koncie, wychowanek – Dawid Fuchs oraz nowy nabytek klubu, Dawid Hewlik.

Mecz od samego początku przebiegał pod kontrolą  Polonistów  co zostało udokumentowane dwoma skutecznymi trafieniami w pierwszym kwadransie gry. Najpierw w 6 minucie  Łukasza Byrtka pokonał Hewlik ( przy zdobytej bramce po raz szósty w tym sezonie na listę asyst wpisał się  Fabisiak), a w 14 minucie na 2:0 podwyższył Fuchs, który silnym uderzeniem zza pola karnego zmieścił futbolówkę pod poprzeczką bramki gospodarzy. Po sześćdziesięciu sekundach  szansę na podwyższenie wyniku miał Adamczyk jednak po zagraniu piłki w pole karne od Hewlika, nasz szybki skrzydłowy z bliskiej odległości trafił nią w słupek. Rywale odpowiedzieli strzałem Krakowiaka  lecz skończyło się tylko na strachu, bo w 30 minucie futbolówka minęła słupek, a przed zejściem do szatni  Witek stanął na wysokości zadania łapiąc piłkę do rąk w zamieszaniu podbramkowym.

Na początku drugiej odsłony, pod łaziską bramką  czterokrotnie zrobiło się niebezpiecznie kiedy przeciwnicy szukając swoich okazji głównie ze stałych fragmentów gry próbowali zaskoczyć defensywę Polonii, ale Witkowi skutecznie udało się zatrzymać strzały rywali. Chwilę później przed radziechowianami  otworzyła się szansa na to by złapać kontakt z łaziszczanami, bo po faulu Uniejewskiego na jednym z graczy miejscowych w szesnastce Polonii, arbiter podyktował dla GKS-u rzut karny, którego w 57 minucie na gola zamienił Marcin Byrtek. Gospodarze stworzyli w tym spotkaniu jeszcze jedną klarowną sytuację w 67 minucie, ale Widełka po dośrodkowaniu jednego ze swoich partnerów z rzutu rożnego,  głową posłał futbolówkę centymetry obok światła łaziskiej bramki. W ostatnich dwudziestu minutach gry, stroną przeważającą byli już tylko piłkarze Polonii stwarzając kilka dogodnych sytuacji lecz radziechowscy obrońcy dwukrotnie zablokowali strzały Fabisiaka, następnie Widuch minimalnie przestrzelił nad poprzeczką i jeszcze w doliczonym czasie ponowne uderzenie Fabisiaka wylądowało na słupku.