Przed meczem z Drzewiarzem Jasienica.

Podbudowani środowym awansem do finału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu tyskiego, piłkarze łaziskiej Polonii w nadchodzącej dziewiątej kolejce ligowej podejmować będą na własnym stadionie Drzewiarza Jasienicę.

Zespół z Jasienicy po ośmiu kolejkach z liczbą 13 punktów, 4 zwycięstw, 1 remisu i 3 porażek ze stosunkiem bramek 16:15 znajduje się na siódmej pozycji w tabeli. Drzewiarzowi w rundzie jesiennej obecnego sezonu do tej pory nie udało się wywieźć z obcego boiska punktów notując porażki we wszystkich trzech wyjazdowych pojedynkach strzelając dwa gole i tracąc osiem. W poprzedni weekend jasieniczanie pokonali przed swoimi kibicami Beskid 09 Skoczów 5:2.

Polonia  na swoim boisku od początku sezonu pozostaje niepokonana z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch remisów w czterech spotkaniach wraz z  dziewięcioma bramkami zdobytymi i dwiema straconymi. Uwzględniając jednak wszystkie liczby to łaziszczanie w ligowej stawce zajmują odległe dwunaste miejsce mając na koncie dziewięć punktów, dwa zwycięstwa, trzy remisy i trzy porażki oraz 11 strzelonych goli i 14 straconych w ośmiu rozegranych spotkaniach tej jesieni. W zeszłą sobotę, Polonia uległa na wyjeździe Odrze Wodzisław 0:3.

W historii obydwóch klubów, Polonia rozegrała z Drzewiarzem Jasienica sześć meczów o ligowe punkty, w których odniosła dwa zwycięstwa, jeden remis i poniosła trzy porażki zdobywając w sumie 11 bramek i tracąc 10.

Mecz 9 kolejki IV ligi gr.śląskiej II między Polonią Łaziska i Drzewiarzem Jasienica zostanie rozegrany w niedzielę, 6 października o godz. 15:00 na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych przy ul. Sportowej 3. Wszystkich kibiców wraz z rodzinami serdecznie zapraszamy i zachęcamy do energicznego dopingu na trybunach!!!  Dla dzieci zostanie przygotowana strefa z watą cukrową oraz popcornem z kolei dorośli będą mogli  posilić się grochówką !!! Ponadto nasi najmłodsi kibice będą mogli również  wziąć udział w zajęciach z piłką pod okiem trenera !!!

 

Wstęp Wolny !!!