Derby Powiatu zwycięskie dla Polonii.

Po trzech sezonach przerwy, doczekaliśmy się Derbów Powiatu Mikołowskiego w IV Lidze. Wczoraj po wyrównanej i emocjonującej grze od pierwszej do ostatniej minuty, piłkarze Polonii Łaziska zwyciężyli 3:2 z Gwarkiem Ornontowice w 7 kolejce IV Ligi gr. Śląskiej I. Po dynamicznym rozpoczęciu sobotniej rywalizacji, pierwsi z bramki cieszyli się gospodarze, a jej zdobywcą w 13 minucie był Gałązkiewicz, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym Polonii. Później na murawie oglądaliśmy zaciętą walkę obu drużyn, a wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie. W przerwie, trener Marek Mazur dokonał dwóch zmian i  małych korekt w ustawieniu swojej drużyny co zaowocowało pomysłową i ambitną grą zespołu z Pol-Areny. W 50 minucie, bramkę na 1:1 zdobył Bartosz Szojda strzałem głową pod poprzeczkę, wykorzystując idealne dośrodkowanie Ireneusza Badury z prawej strony boiska. Następnie w 74 minucie, Poloniści wyszli na prowadzenie 2:1 za sprawą Mateusza Mazurka, który pokonał golkipera Gwarka uderzając w długi róg bramki( asystę zanotował Bartosz Szojda ). W 80 minucie było już 3:1 dla łaziszczan. Na listę strzelców ponownie wpisał się Bartosz Szojda, a asystę przy zdobytej bramce zanotował obrońca Klaudiusz Sommer, który  zacentrował do niego piłkę. Rywale w końcówce spotkania poderwali się jeszcze do walki i w 90 minucie zdobyli oni drugą, kontaktową bramkę po strzale Sewerina. Z ciekawostek, drugi gol Bartosza Szojdy strzelony w tym derbowym pojedynku jest 2300 bramką zdobytą przez drużynę z Łazisk w meczu ligowym, a zwycięstwo z Gwarkiem to piąty mecz Polonii z rzędu bez porażki w rundzie jesiennej.