Polonia się rozpędza.

Z meczu na mecz piłkarze Polonii Łaziska zaczynają się nam coraz bardziej rozkręcać co było bardzo widoczne we wczorajszym starciu na Pol-Arenie  z RKS-em Grodziec, które zakończyło się zasłużonym zwycięstwem łaziszczan.

Od pierwszych minut na murawie inicjatywę mieli łaziszczanie, ale w 10 minucie groźny kontratak przeprowadzili przyjezdni jednak uderzenie Kułagi z 18 metrów poszybowało nad poprzeczką bramki Marcina Topora. Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia  bramki, Polonia wypracowała sobie w 12 minucie, ale po dograniu piłki przez Ireneusza Badurę ze skrzydła, Dawid Hewlik znalazłszy się w okolicach pola karnego gości, silnym strzałem opieczętował słupek. 60 sekund później okazję do strzelenia gola miał  Kamil Uniejewski, ale bramkarz RKS-u wyczuł jego intencje i pewnie obronił uderzenie naszego ofensywnie grającego defensora. Później dwie kontry przeprowadzili goście, ale nie zrobiły one krzywdy zawodnikom Polonii, ponieważ próby oddane przez Waśniowskiego i Zalewskiego okazały się nieskuteczne. W ostatnim kwadransie pierwszej odsłony,  łaziszczanie mocno przycisnęli zespół z Grodźca. W 35 minucie najmłodszy w zespole Marka Mazura, obrońca Klaudiusz Sommer po solowej akcji uderzył z 20 metrów nad poprzeczką, chwilę później trójkowa akcja Bartosz Just – Mateusz Mazurek – Ireneusz Badura zakończyła się pewną interwencją Popczyka w bramce po główce Badury, no a w 41 minucie, 250-osobowa publiczność na trybunach eksplodowała radością kiedy na 20 metrze piłkę wyłuskał Patryk Widuch, a dokładne podanie od niego wykorzystał Mateusz Mazurek, który uderzając  celnie pod poprzeczkę bramki z bocznej strefy boiska otworzył wynik spotkania.

Po przerwie Poloniści zaczęli stwarzać kolejne ofensywne akcje, a na pozytywne efekty nie trzeba było  długo czekać, bo w 54 minucie piłkę wyłuskał od rywala, rozgrywający Bartosz Just wypuszczając w bój Dawida Hewlika, który dokładnym podaniem obsłużył  Mateusza Mazurka i pomocnik Polonii podciągając jeszcze kilka metrów z piłką przy nodze, strzelił  obok próbującego zainterweniować golkipera z Grodźca podwyższając wynik na 2:0. Od 65 minuty w szeregach gospodarzy nastąpił mały chaos co próbowali wykorzystać rywale, ale przy jednej z ich akcji spokojem wykazał się Klaudiusz Sommer, który zaasekurował Marcina Topora w niebezpiecznej sytuacji, wybijając  futbolówkę sprzed linii bramkowej. Po dosyć niepewnym kwadransie gry, łaziszczanie od 80 minuty wrócili na dobre tory i w końcówce dwukrotnie zaatakowali. Najpierw w 90 minucie niecelnie wzdłuż bramki strzelał Patryk Linek, ale już w doliczonym czasie gry, nasz młodzieżowiec ograł kilku obrońców RKS-u  i zagrał do nieobstawionego przez obronę przyjezdnych,   Daniela Fabisiaka, który przypieczętował kolejny ligowy triumf Polonii trafiając do siatki na 3:0.