Kręglarstwo

2x Złoto, 2x Srebro i raz Brąz. Świetny występ kręglistów na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych - Tuchola 2021.

To był jeden z najlepszych startów dla kręglistów naszego klubu na arenie krajowej. Na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Kręglarstwie Klasycznym, które w dniach 18-20 czerwca odbyły się na kręgielni w Tucholi,  reprezentacja Polonii Łaziska wywalczyła aż pięć medali, w tym dwa złote.  Już w pierwszym starcie Nicola Kobiór i Maja Karpowicz zdobyły złoto w rywalizacji par, wyprzedzając  zawodniczki z Tucholi i Tomaszowa Mazowieckiego. Kręglistki Polonii w tej konkurencji zdobyły w sumie 1087 punktów ( 551 pkt. Nicola i 536 pkt. Maja ).  W rywalizacji chłopców, Igor Kolonko i Jakub Erkier zajęli siódme miejsce z liczbą 1042 punktów ( 525 pkt. Igor i 517 pkt. Jakub ). 

 

W dalszej części rozegrane zostały konkurencje szybkie: sprinty i tandemy ( system pucharowy, drabinka, przegrywający odpadał ). Rywalizacja toczyła się na dwóch torach ( 1 punkt otrzymywało się za każdy wygrany tor, wygrana 2:0 gwarantowała udział w kolejnej rundzie z kolei remis 1:1 oznaczał dogrywkę ). Polonia miała prawo do wystawienia dwóch tandemów, które dzięki dobrym wynikom osiągniętym w eliminacjach były wysoko rozstawione i w 1/8 finału miały „wolny los”. Drabinka jednak ułożyła się w ten sposób, że nasze pary trafiły na siebie w ćwierćfinale, a do półfinału  przeszli ostatecznie: Nicola Kobiór z Jakubem Erkierem zwyciężając po wyrównanej walce z Mają Karpowicz i Igorem Kolonko. Nicoli i Kubie nie udało się jednak wejść do wielkiego finału przegrywając po dogrywce pojedynek z tandemem  Dziewiątki Amica Wronki, późniejszymi mistrzami kraju. W  małym finale, nasz tandem pokonał 2:0 rywali z Alfy-Vector  Tarnowo Podgórne  i wywalczył brązowy medal.

 

W sprincie juniorek młodszych, nasz klub reprezentowała Nicola Kobiór i znowu dzięki dobremu wynikowi, nasza kręglistka była wysoko rozstawiona w drabince rozpoczynając swój start od ćwierćfinału. Łaziszczanka pokazała swoją klasę i wygrywając trzy pojedynki w stosunku 2:0  zdobyła drugie złoto na Mistrzostwach Polski. 

 

 

W sprincie juniorów młodszych uczestniczył Igor Kolonko i również nam się  bardzo dobrze zaprezentował. Startując od 1/8 finału,  także pewnie pokonał trzech przeciwników 2:0 przypieczętowując awans do finałowej rozgrywki. W niej jednak musiał uznać wyższość przeciwnika z Polonii 1912 Leszno,  przegrywając po dogrywce i w tej konkurencji został on Wicemistrzem Polski. 

 

Po sobocie, łaziszczanie mieli już w dorobku 4 medale.

 

W niedzielę  nasi zawodnicy startowali indywidualnie. Wśród chłopców, Jakub Erkier uzyskał wynik 520 punktów i zajął 14 miejsce, a Igor Kolonko zakończył rywalizację  na 24 pozycji( 453 punkty ).

 

Nasze dziewczyny z kolei grały w bloku finałowym ( najlepsze 6 zawodniczek ) kończącym rywalizację  juniorek. Nicola do ostatnich rzutów walczyła o kolejny medal i ostatecznie z czwartego miejsca po eliminacjach,  awansowała na drugi stopień podium , zostając  indywidualną Wicemistrzynią Polski dzięki uzyskaniu wyniku 546 punktów. Maja Karpowicz z kolei zdobyła w finale 506 punktów i sklasyfikowana została na dziewiątym miejscu.

 

 

Zdobyliśmy  włącznie 5 medali i zostaliśmy najlepszym klubem na Mistrzostwach Polski w klasyfikacji medalowej.