Kręglarstwo

Podsumowanie zmagań Nicoli Kobiór na Mistrzostwach Świata Juniorek Młodszych do lat18-tu.

W dniach 21-26 sierpnia na kręgielni w słoweńskiej miejscowości Kranj rozgrywane były Mistrzostwa Świata  Juniorek Młodszych  do lat 18-tu. W składzie Reprezentacji Polski wystąpiła m.in. zawodniczka naszego klubu - Nicola Kobiór. Najpierw w turnieju drużynowym rozegranym 22 sierpnia, Polki zajęły czwartą pozycję zdobywając w sumie 2203 punkty, a łaziszczanka dzięki uzyskanemu rezultatowi 546 punktów awansowała do czwartkowego finału indywidualnego. We wtorek, 24 sierpnia przyszedł czas na rywalizację w tandemach. W tej konkurencji, Nicola wraz ze swoją koleżanką Kornelią Kujdą

dotarły do 1/8 finału i na tym etapie niestety zakończyła ona dalszą rywalizację, gdyż Polki przegrały 2:0 pojedynek z Estonkami, późniejszymi srebrnymi medalistkami. Z kolei w środę, 25 sierpnia  rozegrana została konkurencja "Sprint". Tutaj nasza zawodniczka pokonała w 1/16 finału reprezentantkę Serbii, następnie w 1/8 finału wygrała z kręglistką z Węgier, ale w ćwierćfinale  musiała uznać wyższość Juniorki z reprezentacji Chorwacji  przegrywając ten pojedynek po dogrywce i niestety nie dostała się do dalszej fazy rozgrywek, w której mogłaby walczyć o medale. Wczoraj - 26 sierpnia, kręglistka Polonii Łaziska uczestniczyła w Finale Indywidualnym. Ostatecznie w stawce 24-terech startujących zawodniczek, nasza Juniorka Młodsza zajęła piętnastą pozycję zdobywając w sumie 538 punktów. 

Dzisiaj Nicola Kobiór przeniosła się na kręgielnię w Kamnik gdzie od jutra, tj. 28 sierpnia rozpoczną się starty w  Mistrzostwach Świata Juniorek do lat 23-ech. Przypominamy iż na te zawody, kręglistka naszego klubu także została powołana do kadry narodowej jako jedyna z Juniorek Młodszych. Zmagania  w tej kategorii wiekowej  potrwają do najbliższego wtorku - 31 sierpnia. Trzymamy mocno kciuki za zawodniczkę z Łazisk Górnych.