Piłka nożna

Sprawiedliwy remis z Bełkiem.

W ostatni dzień długiego weekendu sierpniowego, Piłkarze Polonii zainaugorowali Rundę Jesienną przed własną Publicznością podejmując trzeci zespół poprzedniego sezonu, Decor Bełk. Spotkanie toczyło się w istnie wakacyjnej aurze przy 30-to stopniowym upale. Lejący się tego dnia żar z nieba utrudniał co prawda grę Zawodnikom obu drużyn, ale i tak stworzyli Oni na murawie bardzo dobre widowisko Kibicom obecnym na Stadionie przy Sportowej 3 w Łaziskach Górnych. Przez 90 minut trwała wyrównana walka o każdy  centymetr boiska. Było też kilka ciekawych i dogodnych sytuacji po obu stronach kiedy mogła, a nawet powinna paść bramka, ale tego dnia Bramkarze Polonii oraz Decoru doskonale spisywali się między słupkami popisując się swoimi umiejętnościami.

W 11 minucie pierwszy groźny strzał oddali bełczanie, ale piłka minęła słupek bramki Pawła Florka z kolei w 22 minucie silnie z dystansu uderzał Daniel Fabisiak, a Grzegorz Kleemann choć z problemami, to  obronił strzał naszego Zawodnika. W 25 minucie powinno być 1:0 dla Polonii, ale  po dośrodkowaniu piłki przez jednego z łaziskich Graczy w pole karne Gości, ta musnęła głowę Oliwiera Buchczika i przeszła obok słupka bramki Przyjezdnych. 60 sekund później znów zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Polonii, ale Paweł Florek stanął na wysokości zadania i złapał piłkę przy próbie strzału z bliska przez  jednego z Piłkarzy Bełku. W 63 minucie łaziski Golkiper uchronił swoich kolegów od straty gola, efektownie wybijając piłkę na rzut rożny  po silnej bombie Przeciwnika  z dalszej odległości. Następnie w 75 minucie, Bramkarz z Bełku popisał się ładną paradą broniąc uderzenie Bartosza Waśkiewicza. Ostatecznie na łaziskim Stadionie goli nie doczekaliśmy się w związku z czym obie drużyny w pełni sprawiedliwie podzieliły się punktami, a w drugiej połowie meczu w naszych barwach zadebiutowali kolejni nowi Zawodnicy: Konrad Walicki i Konrad Pipia.

2 Kolejka IV Ligi gr. Śląska II

15.08.2023

Polonia Łaziska Górne – Decor Bełk  0:0

Żółte kartki: Biegański ( Polonia ) oraz Stryczek, Warmiński, Pacholski, Krakowiak ( Decor )

Sędzia: Mateusz Piszczelok ( Katowice )

Polonia Łaziska Górne: Florek – Nowara, Terbalyan( 83 Pipia ), Widuch, Kaszok, Fabisiak, Waśkiewicz( 90 +2 Staniucha ), Biegański, Wojtek( 46 Matuszczyk ), Buchczik( 46 Walicki ), Rutkowski

Trener – Piotr Mrozek

Decor Bełk: Kleemann – Makowski, Pacholski, Stryczek, Reguła, Rasek, Semeniuk, Krakowiak, Fabian, Warmiński( 77 Migus ), Paryła( 90 +2 Paryła )