Piłka nożna

Utrata punktów w Tychach.

W swoim czwartym ligowym spotkaniu Rundy Wiosennej sezonu 2023/2024, piłkarska drużyna Polonii Łaziska Górne rywalizowała o kolejne punkty na wyjeździe z GKS-em II Tychy. Sobotniemu pojedynkowi towarzyszyło wiele emocji na trybunach oraz zaciętości na murawie, a oba zespoły przez większość czasu skupione  były głównie na grze ofensywnej i stąd też okazji bramkowych po obu stronach nie brakowało. Po 16 minutach  dobre  humory zapanowały w szeregach łaziszczan. Z narożnika boiska piłkę do Bartosza Waśkiewicza zagrywał Daniel Fabisiak, Waśkiewicz po chwili podał z powrotem do Fabisiaka, a od Fabisiaka futbolówka trafiła na wolne pole do Konrada Pipi. Ten przyjął ją na lewą stopę i efektownym lobem z kilkunastu metrów w kierunku dłuższego słupka wpakował ją do siatki nie dając najmniejszych szans tyskiemu Bramkarzowi.

Gdy upłynęło 5 minut, Gospodarze doprowadzili do remisu, a na listę Strzelców wpisał się  Michał Ploch wykorzystując dokładne podanie od jednego ze swoich partnerów w „szesnastkę” Polonii zakończone skutecznym strzałem z najbliższej odległości. Druga połowa była bardzo wyrównana i emocjonująca do ostatniej sekundy. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem( a wszystko na to wskazywało ) to niestety  w doliczonym czasie, łaziszczanie musieli przełknąć gorzką pigułkę gdyż dosłownie w ostatniej sekundzie, Przeciwnicy pozbawili naszych Piłkarzy jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Po centrze Doriana Orlińskiego z rzutu wolnego, do piłki w polu karnym Polonii dopadł Thomas Pranica i trafiając z bliska do łaziskiej bramki ustalił wynik końcowy meczu na 2:1 dla drugiego zespołu GKS-u Tychy.