Aktualności

Wychowanek Polonii w Reprezentacji Polski.

Wczoraj  Reprezentacja Polski do lat 20 w swoim piątym meczu Turnieju Elite League pokonała w Chojnicach Szwajcarię 5:1, a w bramce drużyny trenera Jacka Magiery całe spotkanie  rozegrał Bartosz Mrozek.

Wyróżniający  się sporym potencjałem i wysokimi umiejętnościami jak na swój wiek, wielokrotny reprezentant Polski w kadrach młodzieżowych   jest wychowankiem Polonii Łaziska gdzie   pod czujnym okiem trenera Dawida Oszka oraz swojego ojca, Piotra ( w przeszłości zawodnika oraz trenera pierwszego zespołu Polonii, ) w latach 2006 - 2008  zaczął stawiać  pierwsze piłkarskie kroki. Potem jako junior występował w  Rozwoju Katowice, Stadionie Śląskim i Akademii Piłkarskiej GKS-u Tychy  skąd  utalentowany zawodnik w 2014 roku trafił do Akademii Lecha Poznań grając najpierw  w Centralnej Lidze Juniorów, a później w rezerwach poznańskiego klubu. W sezonie 2018/2019, młody golkiper został wypożyczony do  Elany Toruń zaliczając w podstawowej jedenastce 12 występów w pełnym wymiarze czasowym na szczeblu drugoligowym, a w  czerwcu tego roku pochodzący z Katowic  19-latek  wrócił na Śląsk  i od  początku tego sezonu  z dobrym skutkiem  broni  barw miejscowego  GKS-u ( również na zasadzie wypożyczenia z Lecha Poznań ) gdzie jest niekwestionowanym liderem wśród bramkarzy  zespołu zmierzającego do pierwszej ligi.

Podsumowując,  Bartosz Mrozek jest pierwszym wychowankiem naszego klubu, który ma na swoim koncie rozegrane  mecze  w młodzieżowych kadrach Reprezentacji Narodowej. Życzymy mu wielu sukcesów oraz dalszego rozwoju swojego piłkarskiego talentu  i wierzymy, że za parę lat będziemy mogli go oglądać  w barwach seniorskiej Reprezentacji Polski.

 

 

źródło zdjęcia: gkskatowice.eu