Historyczny ligowy triumf nad Śląskiem Świętochłowice w burzy !!!

Piłkarzom Polonii Łaziska po raz pierwszy w historii udało się pokonać drużynę, która w ostatnim czasie była dla nich bardzo niewygodnym przeciwnikiem w walce o ligowe punkty. Wczoraj na kompleksie rekreacyjno sportowym „Skałka” w Świętochłowicach, podopieczni Marka Mazura po raz drugi w tym sezonie zgarnęli pełną pulę wygrywając tym razem ze Śląskiem Świętochłowice 1:0.

Mecz 5 kolejki IV ligi od początku układał się pod dyktando łaziszczan, którzy raz za razem przeprowadzali składne akcje z dużą liczbą oddawanych strzałów na bramkę gospodarzy. Akcja, po której Poloniści strzelili gola nastąpiła w 17 minucie. Po podaniu Bartosza Justa, Ireneusz Badura przerzucił piłkę wprost do znajdującego się w polu karnym bardzo dobrze grającego ofensywnie Kamila Uniejewskiego , który skierował ją do siatki mocnym uderzeniem nogą pod poprzeczkę bramki. Rywale dopiero w końcówce pierwszej połowy oddali dwa strzały na bramkę Marcina Topora, ale obyło się bez większego zagrożenia za to po wznowieniu gry w drugiej połowie, świętochłowiczanie dwa razy groźnie zaatakowali jednak i tym razem defensywni zawodnicy Polonii wraz z bramkarzem na czele, skutecznie się wybronili. Do 60 minuty na placu gry oglądaliśmy szybkie i ciekawe spotkanie, ale gdy nad Świętochłowice nadeszła burza z piorunami i obfita ulewa , o normalnej grze w piłkę nożną przez ostatnie pół godziny można było zapomnieć gdyż murawa w ciągu kilku sekund została zalana, a każde dokładne podanie do partnera z zespołu było po prostu niemożliwe, bo futbolówka po każdym kopnięciu momentalnie zatrzymywała się na bardzo mocno zroszonym boisku.