Aktualności

Przed meczem ze Szczakowianką Jaworzno.

Już w najbliższą środę czeka nas kolejny mecz o Mistrzostwo IV Ligi gr. Śląskiej I. Piłkarze pod wodzą trenera Daniela Tukaja w ramach 26 kolejki podejmować będą na własnym stadionie swojego sąsiada w tabeli,  zespół Szczakowianki Jaworzno.

Szczakowianka  Jaworzno  w rozegranych do tej pory 24 spotkaniach obecnego sezonu zgromadziła na swoim koncie 34 punkty, a dotychczasowy bilans to 10 zwycięstw, 4 remisy, 10 porażek oraz 43 gole strzelone i 43 stracone co daje jej ósme miejsce w ligowej tabeli. Popularni „Drwale” w rundzie wiosennej zdobyli dotąd 12 punktów zaliczając w ośmiu meczach  po 4 zwycięstwa i 4 porażki. Drużyna z Jaworzna w ubiegłą sobotę straciła punkty po domowej porażce 1:2 z Ruchem Radzionków.

Polonia z kolei do najbliższej rywalizacji przystąpi z pozycji nr.9 w tabeli, mając na koncie tyle samo punktów co rywale ( 34 ), ale o jedno spotkanie rozegrane mniej czyli 23. Aktualny bilans naszej drużyny to również 10 zwycięstw i 4 remisy jak u przeciwników z Jaworzna, ale za to z jedną porażką mniej tj. 9 i stosunkiem bramek 39:50. Nasz zespół po siedmiu meczach rozegranych na wiosnę obecnie legitymuje się następującym bilansem: 15 punktów, 5 zwycięstw i 2 porażki. Łaziszczanie w poprzednim meczu musieli niestety przełknąć gorycz porażki z Dramą Zbrosławice 0:4.

 

Statystyki ligowych meczów Polonii ze Szczakowianką w historii obu klubów prezentują się następująco: 

17 rozegranych meczów, osiem zwycięstw, cztery remisy i pięć porażek oraz stosunek bramek 33:25 na naszą korzyść.

W pojedynku, który został rozegrany jesienią na stadionie w Jaworznie padł remis 2:2, a gole dla naszej drużyny strzelili wtedy: Bartosz Szojda oraz Piotr Załuski.

Mecz 26 kolejki IV Ligi gr. Śląskiej I: Polonia Łaziska – Szczakowianka Jaworzno w środę, 5 maja o godz. 18:00 na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych przy ul. Sportowej 3. Mecz bez udziału publiczności.