Aktualności

Przed meczem z Unią Kosztowy.

W 28 serii spotkań IV Ligi gr. Śląskiej I, drużyna łaziskiej Polonii podejmować będzie na własnym boisku Unię Kosztowy.

Unia Kosztowy po 26 rozegranych meczach zajmuje szóstą pozycję w ligowej stawce, a jej dorobek to 39 punktów, 11 zwycięstw, 6 remisów, 9 porażek i stosunek bramek 48:44. Piłkarze z dzielnicy Mysłowic na wiosnę zanotowali do tej pory 5 remisów i 5 porażek w 10 rozegranych meczach, a w poprzednim spotkaniu ulegli oni Ruchowi Radzionków 0:2.

Polonia Łaziska po bardzo zaskakującej porażce z AKS-em Mikołów w Derbach Powiatu Mikołowskiego ( 0:4 )  w poprzednią sobotę, znajduje się w tabeli bezpośrednio za swoim rywalem, na siódmej lokacie. Nasz zespół w 25 spotkaniach tego sezonu zdobył do tej pory 37 punktów  notując 11 zwycięstw, 4 remisy, 10 porażek, 42 bramki zdobyte i 55 bramek straconych. Podopieczni trenera Daniela Tukaja w dziewięciu meczach rundy rewanżowej odnieśli do tej pory 6 zwycięstw i ponieśli 3 porażki.

 

Poloniści w przeszłości rozegrali z mysłowickim zespołem  pięć meczów. W sezonach 1977/78 i 1978/79 z ówczesną Jednością, Polonia w A-klasie odniosła w czterech meczach  dwa zwycięstwa i dwa remisy strzelając 6 goli i tracąc  3. Z obecną „Unią” łaziszczanie zmierzyli się raz – w rundzie jesiennej obecnego sezonu na boisku w Kosztowach, przeciwnicy wygrali 2:1, a honorową bramkę dla Polonii zdobył  Daniel Fabisiak.

 

Mecz 28 kolejki IV Ligi gr. Śląskiej I między Polonią Łaziska i Unią Kosztowy odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 maja o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych przy ul. Sportowej 3.

 

Uwaga !!! W związku z luzowaniem obostrzeń w całym kraju, od tego weekendu po ponad pół roku czasu, na stadiony będą mogli wrócić kibice, ale będą je mogli zapełnić jedynie w 25% z zachowaniem dystansu społecznego. Na  trybuny Pol-Areny  będzie mogło wejść   maksymalnie 220 kibiców. Po tak długiej przerwie wszystkich  sympatyków naszego klubu  bardzo serdecznie zapraszamy na mecz i zachęcamy do wspólnego dopingowania naszej drużyny.