Aktualności

Przed meczem z Unią Rędziny.

Przed naszymi piłkarzami pierwsza tej Jesieni  walka o punkty na własnym stadionie. W drugiej serii spotkań IV Ligi gr. śląskiej I  na Pol-Arenę przyjeżdża Unia Rędziny.

Unia Rędziny w poprzednich rozgrywkach  sezonu 2020/2021 została Mistrzem Ligi Okręgowej gr. lubliniecko-częstochowskiej. Najpierw , rędzinianie wygrali gr. śląską II – I (Częstochowa – Lubliniec ) zdobywając w sumie 40 punktów ( 12 zwycięstw, 4 remisy i  2 porażki ), a następnie w ośmio zespołowej gr. mistrzowskiej okazali się oni bezkonkurencyjni   zajmując pierwsze miejsce z dorobkiem 36 punktów oraz 12 zwycięstwami i tylko 2 porażkami  w związku z czym awansowali do grona czwartoligowców. Drużyna z Rędzin na inaugurację tego sezonu w poprzedni weekend w roli gospodarza zmierzyła się ze Śląskiem Świętochłowice, a mecz zakończył się dla niej porażką 0:2. 

Podopieczni trenera Daniela Tukaja, sezon 2021/2022  rozpoczęli od wyjazdowej rywalizacji na trudnym terenie w Radzionkowie  z wymagającą drużyną Ruchu. Niestety górą w tym meczu okazali się przeciwnicy, którzy wygrali 2:0.

W historii piłkarze Polonii rozegrali z Unią Rędziny dwa mecze rangi mistrzowskiej. W sezonie 2009/2010, łaziszczanie dwukrotnie pokonali swoich przeciwników( 3:1 na wyjeździe oraz 2:0 przed własną publicznością).

 

Mecz 2 kolejki IV Ligi gr. śląskiej I między Polonią Łaziska i Unią Rędziny zostanie rozegrany w najbliższą sobotę, 21 sierpnia o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych przy ul. Sportowej 3. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy i z bojowym nastawieniem zachęcamy  do  żywiołowego  dopingu na trybunach dla naszych zawodników !!!

 

Wstęp Wolny !!!