Jest zwycięstwo.

Piłkarzom Polonii po ostatnich niepowodzeniach, udało się zdobyć długo wyczekiwany komplet punktów. Łaziszczanie w rozegranym wczoraj spotkaniu 10 kolejki IV Ligi gr. śląskiej I, pokonali w Przyszowicach miejscową Jedność 32 aż 5:0.

Wynik meczu otworzył w 17 minucie Kamil Uniejewski, który skuteczną główką z bliskiej odległości zmieścił futbolówkę w sieci po dośrodkowaniu Jakuba Kaziszyna. Nasz zespół pomimo wykazywanej inicjatywy na murawie po objęciu prowadzenia, w pewnej chwili cofnął się do defensywy co próbowali wykorzystać rywale, ale do przerwy podopieczni Daniela Tukaja zachowali jednobramkową zaliczkę. W drugiej odsłonie, Poloniści zdobyli kolejne bramki. Na 2:0 w 53 minucie gola strzelił Kacper Zawadzki po wrzutce z boku pola karnego od Ireneusza Badury. Na kolejną bramkę naszego zespołu czekaliśmy do 63 minuty. Wówczas  po raz drugi w tym pojedynku na listę strzelców wpisał się Kamil Uniejewski uderzając silnie pod poprzeczkę  po podaniu od Dawida Hewlika.

Z każdą kolejną sekundą drugiej połowy, naszemu zespołowi nie pozostawało nic innego jak kontrolować sytuację na boisku, ale były też chwile kiedy drużyna Jedności próbowała zagrozić  z kontry. Mimo to w 76 minucie łaziszczanie zdobyli czwartą bramkę, a dośrodkowanie Mateusza Nowary w pole karne gospodarzy skutecznym strzałem z bliskiej odległości wykończył Ireneusz Badura, a w 81 minucie role nam się odwróciły tzn. piłkę z lewej flanki w pole karne wrzucał Ireneusz Badura, a do siatki na 5:0 główką trafił Mateusz Nowara zaliczając premierowego gola w barwach łaziskiej Polonii. Reasumując, cieszy wysokie zwycięstwo. Faktem jest, że przeciwnik  , z którym łaziszczanie się wczoraj zmierzyli  zamyka ligową tabelę,  ale liczymy , że ta bardzo istotna dla naszej drużyny wygrana wleje w nas  więcej nadziei i odrobinę optymizmu  w końcówce rundy jesiennej.