Aktualności

Przed meczem z Wartą Zawiercie.

Przed piłkarzami trenera Daniela Tukaja spotkanie 11 kolejki IV Ligi gr. śląskiej I, w którym to podejmą na Pol-Arenie zespół Warty Zawiercie.

Warta Zawiercie w poprzednim sezonie zameldowała się  na piątej pozycji w tabeli zdobywając w sumie 53 punkty w 32 rozegranych spotkaniach. Zawiercianie w minionych rozgrywkach odnieśli 15 zwycięstw, 8 remisów oraz ponieśli 9 porażek strzelając 70 goli i tracąc 42. Nasz najbliższy przeciwnik po 10 kolejkach rundy jesiennej bieżącego sezonu plasuje się w tabeli  na czwartym miejscu z dorobkiem 18 punktów, na który składa się 6 zwycięstw, 4 porażki oraz stosunek bramek 21:22. Piłkarze z Zawiercia w zeszłą sobotę pokonali na własnym terenie Śląsk Świętochłowice 1:0.

Drużyna Polonii Łaziska po ostatnim weekendzie podniosła się w ligowej stawce. Łaziszczanie po 10 rozegranych meczach tej jesieni, zajmują obecnie dwunaste miejsce mając na koncie 10 punktów, 3 zwycięstwa, 1 remis, 6 porażek oraz bilans bramkowy 15:15. Nasza drużyna w poprzednim meczu  zwyciężyła w Przyszowicach z Jednością 32  5:0, a na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Kamil Uniejewski, a także Mateusz Nowara, Ireneusz Badura i Kacper Zawadzki.

W przeszłości, zawodnicy Polonii i Warty na ligowym podwórku spotkali  się dotychczas dwanaście razy. Nasz zespół odniósł 4 zwycięstwa, 5 remisów i poniósł 3 porażki strzelając w sumie 17 goli i tracąc 23. Po raz ostatni obie drużyny spotkały się na murawie w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021. W meczu rozegranym 29 maja w Zawierciu padł rezultat remisowy 1:1, a bramkę dla Polonii zdobył wtedy Dawid Hewlik.

 

Mecz 11 kolejki IV Ligi gr. śląskiej I między Polonią Łaziska i Wartą Zawiercie rozegrany zostanie w sobotę, 16 października o godz.15:00 na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych przy ul. Sportowej 3. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy i prosimy o żywiołowy, pomocny doping na trybunach dla naszej drużyny !!!

 

Wstęp Wolny !!!