Aktualności

Przed meczem ze Szczakowianką Jaworzno.

W zbliżającej się dwunastej kolejce piłkarskiej IV Ligi gr. śląskiej I, zespół Polonii Łaziska czeka wyjazdowy pojedynek ze Szczakowianką  Jaworzno.

Jaworznianie w poprzednim sezonie zajęli w tabeli dziesiątą pozycję, a ich bilans we wszystkich rozegranych spotkaniach wyniósł kolejno: 41 punktów, 12 zwycięstw, 5 remisów, 15 porażek, 54 bramki zdobyte i 66 straconych. Obecnie popularni „Drwale” legitymują się następującym dorobkiem po jedenastu kolejkach rundy jesiennej 2021/2022:  20 punktów, 6 zwycięstw, 2 remisy, 3 porażki oraz stosunek bramek 26:15 dzięki czemu plasują się oni na piątym miejscu w całej stawce. Szczakowianka w poprzednim meczu, zwyciężyła na wyjeździe ze Śląskiem Świętochłowice 6:2.

Nasza drużyna w jedenastu rozegranych spotkaniach tej jesieni zdobyła do tej pory 10 punktów, na które  składają się 3 zwycięstwa, 1 remis, 7 porażek oraz bilans bramkowy 16:18 ( 13 miejsce w tabeli ). Łaziszczanie w zeszłą sobotę musieli uznać wyższość Warty Zawiercie, przegrywając z nią na własnym stadionie 1:3. Jedynego gola dla Polonii strzelił Daniel Fabisiak.

W historii istnienia obu klubów, Polonia do tej pory rozegrała ze Szczakowianką 18 meczów rangi mistrzowskiej notując łącznie 9 zwycięstw, 4 remisy i 5 porażek zdobywając w sumie 36 bramek i tracąc 26. Po raz ostatni, łaziszczanie spotkali się na boisku ze Szczakowianką w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021. W meczu rozegranym 5 maja na naszej Pol-Arenie, górą byli nasi piłkarze wygrywając 3:1 po dwóch golach Mateusza Mazurka i jednym Dawida Hewlika.

 

Mecz 12 kolejki IV Ligi gr. śląskiej I pomiędzy zespołami Szczakowianki Jaworzno i Polonii Łaziska rozegrany zostanie w niedzielę, 24 października o godz. 15:00 na stadionie w Jaworznie przy ul. Krakowskiej 8. Kibiców serdecznie zapraszamy !!!