Piłkarska Jesień Polonii Łaziska w liczbach.

W weekend 13-14 listopada piłkarze IV Ligi gr. śląskiej I zakończyli zmagania w rozgrywkach rundy jesiennej sezonu 2021/2022, a jak pierwsza część tego sezonu wyglądała w wykonaniu naszej drużyny o tym w poniższych statystykach.

Na wstępie zacznijmy od bilansu ogólnego. Zespól trenera Daniela Tukaja we wszystkich 15-tu rozegranych spotkaniach zdobył łącznie 13 punktów zaliczając 4 zwycięstwa, 1 remis i 10 porażek. Polonia strzeliła tej jesieni 23 gole, a straciła 32,( bilans bramek w pierwszej połowie meczu wyniósł 10:10 ). Gdyby mecz piłkarski trwał tylko 45 minut, to łaziszczanie mieli by na swoim koncie 21 zdobytych punktów. Wracając do liczby zdobytych bramek to spośród 23 strzelonych goli w całej rundzie,  18 goli Polonia strzeliła z akcji , pięć bramek zostało zdobytych po stałych fragmentach gry, a cztery po strzałach głową.

Mecze domowe i wyjazdowe:

Statystyki dot. meczów domowych i wyjazdowych drużyny z Łazisk Górnych prezentują się następująco:

W pojedynkach rozegranych na Pol-Arenie ( było ich sześć ), Poloniści odnotowali 1 zwycięstwo, 0 remisów i 5 porażek zdobywając w sumie 3 punkty. Stosunek bramek wyniósł 11:15.

Na boiskach przeciwników, łaziszczanom udało się wywalczyć w sumie 10 punktów, a bilans 9 rozegranych meczów to 3 zwycięstwa, 1 remis, 5 porażek i stosunek bramek 12:17.

Kolejnym punktem naszych podsumowań, do którego teraz się odniesiemy to strzelcy bramek. W pierwszej części sezonu 2021/2022 gole dla naszego zespołu strzeliło dziewięcioro zawodników, a są to: