Aktualności

„Poczułem się wyróżniony i widziałem pozytywy tego powołania” - Rozmowa z Krzysztofem Śmietaną.

W wieku ośmiu lat rozpoczął swoją przygodę z futbolem w Łaziskach Górnych. Później był czas na grę w innych Klubach, ale już na początku czerwca tego roku powrócił do drużyny Reprezentacji Powiatu Mikołowskiego w Łaziskach  prowadzonej przez Trenera Sebastiana Hendla gdzie razem ze swoimi rówieśnikami rywalizuje o punkty w rozgrywkach II Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Zapraszamy do lektury naszej rozmowy z naszym Wychowankiem, 15-letnim Krzysztofem Śmietaną( na zdjęciu w środku ), który zadebiutował w pierwszym zespole Polonii podczas ligowego meczu z Rezerwami Podbeskidzia Bielsko Biała i od kilku tygodni trenuje już razem z Zawodnikami Trenera Piotra Mrozka.

1. Jaka była twoja pierwsza reakcja  gdy dowiedziałeś się o powołaniu do Kadry drużyny seniorskiej na mecz ligowy?

Poczułem się wyróżniony i widziałem same pozytywy tego powołania do Kadry Seniorskiej na mecz ligowy. Bardzo się podekscytowałem tym, że są duże szanse na to że wyjdę na kilka minut, lecz z tyłu głowy miałem najgorsze scenariusze jakie mogą się wydarzyć.

 

2. Jakie wrażenia towarzyszyły Ci kiedy po raz pierwszy wybiegłeś na boisko i zaliczyłeś pierwsze minuty w drużynie Polonii?

W momencie gdy stałem przy linii autowej i miałem wchodzić na boisko poczułem przypływ adrenaliny. Dzięki wskazówkom Trenera i dobrej motywacji starszych kolegów nabrałem większej pewności siebie. Adrenalina i koncentracja była na tak wysokim poziomie, że stresik odszedł i dałem z siebie tyle ile mogłem.

 

3. Od kilku już dni uczestniczysz w treningach pierwszego zespołu Polonii. Który z Trenerów twoim zdaniem jest bardziej wymagający: Piotr Mrozek czy Sebastian Hendel?

Według mnie Piotr Mrozek i Sebastian Hendel są Trenerami bardzo wymagającymi. Jednak intensywność treningów seniorskich jest o „level” wyższa.

 

4. Poziom treningów w Reprezentacji Powiatu Mikołowskiego, w czasie których przygotowujesz się do meczów ligowych  ze swoimi rówieśnikami  na pewno bardziej różni się  od tego  jaki jest u naszych  czwartoligowców. Powiedz, jak się odnajdujesz w nowym otoczeniu?  Czy różnica ta jest dla Ciebie mocno odczuwalna? A może nie zwracasz na nią większej uwagi?

Treningi z pierwszą drużyną to nowe wyzwanie i wymagają ode mnie większej precyzji, szybkości i zdolności motorycznych. Czuję, że mam tu swoje miejsce, starsi koledzy przyjęli mnie i zaakceptowali od razu.

 

5. Będąc Zawodnikiem Kadry Powiatu Mikołowskiego, trenujesz i grasz w II Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Do gry na jakiej pozycji przymierza Cię Trener Sebastian Hendel, a na jakiej Ty czujesz się najlepiej ?

Po powrocie do RPM 2007 razem z Trenerem Sebastianem Hendlem uzgodniliśmy, że najlepszą pozycją dla mnie w tym zespole będzie pozycja „9”. Ja czuję się dobrze na każdej pozycji jednak, najbardziej odpowiada mi pozycja właśnie „9” i „10”.

 

6. Wracając jeszcze do twojego debiutu ligowego w zespole Piotra Mrozka. Fakt, że zagrałeś w Bielsku Białej tylko 4 minuty, ale czy twoim zdaniem uwzględniając twoje umiejętności, jest szansa na to, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy Ciebie w Kadrze Seniorów Polonii Łaziska Górne?

Myślę, że mam szanse, by znaleźć się w Kadrze Seniorów Polonii Łaziska Górne. Mam nadzieję, że pogodzę obowiązki szkolne (bo jestem uczniem 1 klasy mechatronicznej w Zespole Szkół Technicznych) z treningami i meczami.

 

7. Twoje  największe piłkarskie marzenie, jakie chciałbyś spełnić to?

Moim marzeniem jest, zostać jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Nie mam zamiaru kopiować stylu innego piłkarza tylko napisać własną historię.