Aktualności

Przed meczem z LKS-em Czaniec.

Runda jesienna IV Ligi gr. Śląskiej II sezonu 2022/2023  zaczyna wkraczać już w decydującą fazę. W ramach 8 Kolejki spotkań, Polonia Łaziska Górne na własnym terenie zmierzy się z LKS-em Czaniec.

LKS Czaniec w sześciu meczach zdobył dotąd 10 punktów i z  liczbą 3 zwycięstw, 1 remisem, 2 porażkami, 10 golami strzelonymi oraz 10 straconymi znajduje się na szóstej pozycji w tabeli. Drużyna z Czańca w poprzedni weekend pauzowała, ponieważ Jej mecz z Rezerwami Podbeskidzia Bielsko Biała został przełożony na 19 października, a jeszcze wcześniej pokonała Ona na wyjeździe 2:1 Unię Racibórz.

Nasi Piłkarze do swojego piątego meczu tej Jesieni na Pol-Arenie  przystępują jako Wicelider tabeli. Stało się to dzięki wyjazdowemu zwycięstwu 2:1 z Błyskawicą Drogomyśl po wyrównanej grze w zeszłą sobotę( gole strzelili Oliwier Buchczik w 89 minucie oraz Mikołaj Polczyk w czwartej minucie doliczonego czasu gry ), a także porażce MRKS-u Czechowice-Dziedzice w Ornontowicach z Gwarkiem, którą wykorzystała również Unia Turza Śląska wygrywając w Rybniku z ROW-em 1964 i to Piłkarze z Turzy Śląskiej aktualnie przodują w tabeli naszej grupy. Podopieczni Trenera Piotra Mrozka po siedmiu Kolejkach mają na koncie 17 punktów, na które składa się bilans 5 zwycięstw, 2 remisów oraz stosunku bramek 13:2.

 

Polonia i LKS Czaniec w przeszłości rozegrały ze sobą 15 meczów rangi mistrzowskiej. Bilans przemawia na korzyść zespołu z Łazisk Górnych, który odniósł 10 zwycięstw, 3 remisy i poniósł 2 porażki zdobywając w sumie 20 bramek i tracąc 5. Po raz ostatni Piłkarze Polonii spotkali się na murawie z LKS-em Czaniec w niepełnym sezonie 2019/2020. W spotkaniu Rundy jesiennej rozegranym 14 września 2019 roku na Stadionie w Czańcu padł remis 1:1, a gola dla Polonii strzelił wtedy Dawid Hewlik.

 

Mecz 8 Kolejki IV Ligi gr. Śląskiej II: Polonia Łaziska Górne – LKS Czaniec już w nadchodzącą sobotę, 24 września o godz. 14:00 na Stadionie Miejskim w Łaziskach Górnych przy ul. Sportowej 3.

Wszystkich Kibiców serdecznie zapraszamy i zachęcamy do energicznego dopingu na trybunach !!!

 

Wstęp Wolny !!!