Kolejne zwycięstwo naszych Piłkarzy.

PolArena po raz szósty tej Jesieni została nie tknięta przez drużynę przeciwną. Nasi Piłkarze jak przystało na Lidera tabeli zgodnie z planem zdobyli kolejny komplet punktów pokonując w 10 Kolejce ligowej Orła Łękawicę.

Jak łatwo można było zauważyć, łaziszczanie w tym starciu byli zdecydowanym faworytem jednak w pierwszej akcji meczu, mocny cios zadali Goście kiedy z boku pola karnego w drugiej minucie uderzał Daniel Iwanek, a futbolówka trafiła w słupek bramki Dawida Stambuły. Po chwili pierwszą „setkę” mieli łaziszczanie, a szybka akcja zainicjowana przez Olivera Nowaka zakończyła się najpierw podaniem do Nikolasa Wróblewskiego, a łaziski Napastnik dostrzegł po drodze wbiegającego na czystą pozycję Piotra Osieckiego, którego w sytuacji „sam na sam” pewną interwencją zatrzymał Łukasz Byrtek. W 6 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Nikolas Wróblewski, ale jego strzał z lewej nogi złapał w swoje rękawice Bramkarz Orła. W minucie dwudziestej ósmej po raz kolejny przed szansą otwarcia wyniku był jeden z Piłkarzy Trenera Mrozka, ale Golkiper Gości po zamieszaniu w polu karnym z zimną krwią obronił strzał naszego Gracza. Wreszcie w 45 min. Piłkarzom z Łazisk Górnych udało się rozwiązać worek z bramkami. Najpierw bezpośrednio z rzutu wolnego, uderzeniem z boku pola karnego do siatki trafił Dawid Kaszok, a w 58 minucie ponownie w roli głównej wystąpił nasz Wychowanek, który znowu uderzał z rzutu wolnego, ale odbitą piłkę przez Golkipera Łękawicy  do bramki  po skutecznej  dobitce,  głową skierował Nikolas Wróblewski ustalając końcowy rezultat na 2:0.

10 Kolejka IV Ligi gr. Śląska II

8.10.2022

Polonia Łaziska Górne – Orzeł Łękawica 2:0 ( 1:0 )

Bramki dla Polonii:

Kaszok – 45 min.

Wróblewski – 58 min. - głową  ( asysta Kaszok )

Żółte kartki: Załuski, Wróblewski ( Polonia ) oraz Michalec ( Orzeł )

Sędzia: Andrzej Majcher ( Katowice )

Polonia Łaziska Górne: Stambuła – Gersok, Terbalyan, Patryk Widuch, Kaszok, Fabisiak, Uniejewski( 79 Badura ), Wróblewski( 87 Kieś ), Nowak( 46 Buchczik ), Osiecki( 46 Staniucha ), Polczyk

Trener – Piotr Mrozek

Orzeł Łękawica: Łukasz Byrtek – Studencki( 46 Marczyński ), Piórecki( 65 Rozmus ), Szymon Byrtek, Małolepszy, Iwanek, Biegun, Michalec, Mateusz Widuch, Janik, Mrózek( 77 Biółka )