Kolejne zwycięstwo wraz z jubileuszową bramką.

Po ostatnich dwóch ligowych spotkaniach zakończonych podziałem punktów, nasi Piłkarze zgarnęli pełną pulę  wygrywając z ROW-em 1964 Rybnik w 13 Kolejce IV Ligi gr. Śląskiej II, a do tego drugi gol  strzelony przez Nikolasa Wróblewskiego w tym meczu jest 2400 bramką zdobytą przez Polonię w ligowych rozgrywkach począwszy od 1977 roku.

Po ponad półgodzinie gry,  na stadionowym zegarze widniało dwubramkowe prowadzenie Podopiecznych Piotra Mrozka. Wynik w 28 min. otworzył Nikolas Wróblewski trafiając najpierw  z rzutu karnego, a 5 minut później nasz najskuteczniejszy Napastnik celnym strzałem zza pola karnego podwyższył wynik na 2:0. Do przerwy łaziszczanie mieli to spotkanie  pod kontrolą i mogli jeszcze pokusić się o zdobycie trzeciej bramki, która mogłaby zamknąć ten mecz już w pierwszej połowie. W 38 minucie z dalszej odległości silnie uderzał Patryk Widuch jednak futbolówka trafiła w poprzeczkę.

W drugiej połowie, Gospodarze częściej zaczęli atakować. Po pierwszych dwóch strzałach  kiedy futbolówka minęła słupek bramki strzeżonej przez Dawida Stambułę, w 65 min. Piłkarzom z Rybnika udało się nawiązać kontakt dzięki golu strzelonemu przez Jana Janika z rzutu karnego. Później do ostatnich sekund zespół z Rybnika starał się doprowadzić do remisu, a nasi Piłkarze dobrze się bronili i to do Polonii w tej rywalizacji należało ostatnie słowo. W doliczonym czasie, piłkę z autu wyrzucał Nikolas Wróblewski po czym trafiła ona do wprowadzonego z ławki rezerwowych, Piotra Załuskiego. Ten uciekł na skrzydle  Obrońcom  ROW-u, wpadł w pole karne i posłał ją do bramki nad butem próbującego jeszcze zablokować strzał rybnickiego Golkipera, ustalając końcowy rezultat na 3:1 dzięki czemu Polonia po raz trzeci w Rundzie jesiennej obecnego sezonu zdobyła trzy punkty na boisku Przeciwnika.