Taktyczny majstersztyk w Czechowicach. Polonia Mistrzem Jesieni !!!

To było mistrzowskie postawienie kropki nad „i” w wykonaniu drużyny łaziskiej Polonii w ostatnim akordzie roku 2022. Podopieczni Piotra Mrozka na zakończenie Rundy jesiennej  po znakomitej grze pokonali w Czechowicach-Dziedzicach MRKS 3:0 ustalając wynik już w pierwszych 45 minutach meczu 15 Kolejki ligowej i pokazali wszystkim, że Mistrzostwo Półmetka Sezonu 2022/2023  nie jest dziełem przypadku, tylko solidnej pracy, ogromnego zaangażowania i przede wszystkim piłkarskiej dojrzałości naszych Zawodników oraz silnego Charakteru. Na Stadionie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach po raz kolejny w tym sezonie bardzo mocno o sobie znać dał Nikolas Wróblewski, który również na długo zapamięta pierwszą część rozgrywek, ponieważ z 11 zdobytymi bramkami został on Królem Strzelców naszego zespołu oraz Wiceliderem tabeli Strzelców IV Ligi gr. II Śląskiej.

Od pierwszych chwil rywalizacji, łaziszczanie  tradycyjnie byli bardziej wycofani i czyhali na to, by w momencie przejęcia piłki przeprowadzać  kontrataki. Najpierw jednak kapitalnie spisujący się w bramce Dawid Stambuła obronił strzał jednego z Rywali w 7 minucie. Następnie w 12 minucie nasza drużyna odpowiedziała szybką akcją, w której Nikolas Wróblewski otrzymując piłkę od Artura Terbalyana podał do Kamila Uniejewskiego, a ten  trafił do siatki z bliskiej odległości. Generalnie Gospodarze mieli przewagę jednak bardzo mądrze , dojrzale i statecznie grający dzisiejszego popołudnia  w defensywie,  Piłkarze z Łazisk Górnych nie dali im się zwieść na manowce w tyłach  szukając  odpowiedniego momentu by przejść do szybkiej kontrofensywy i  wywrzeć jeszcze większą presję na Przeciwniku. Od 25 minuty mieliśmy już 2:0. Po szybkim kontrataku, najpierw uderzenie Kamila Uniejewskiego odbiło się od czechowickiego Defensora, ale już przy silnej dobitce Nikolasa Wróblewskiego w długi róg, Golkiper MRKS-u był bez szans i wyciągał futbolówkę z siatki. MRKS odpowiedział w 33 minucie strzałem z rzutu wolnego, które świetnie obronił Dawid Stambuła.Finał pierwszej połowy miał miejsce w 45 minucie, a gola do szatni Gospodarzom strzelił po raz drugi Nikolas Wróblewski, przy którym asystę zaliczył powracający do składu, nieobecny w spotkaniu z Unią Turzą Śląską w zeszłym tygodniu– Dawid Kaszok.

No cóż, po tak świetnej pierwszej połowie w wykonaniu Polonii z uwagi na trzy strzelone gole i to w dodatku przy wyraźnej przewadze Gospodarzy, można było spodziewać się, że kolejne gole będą kwestią czasu, a Rywale już tak odważnie do przodu nie ruszą. Nic bardziej mylnego, bo po pierwszym kwadransie drugiej odsłony przy wyraźnym prowadzeniu drużyny z Pol-Areny, Miejscowi ruszyli z odsieczą i w krótkim odstępie czasu z 3:0 mogło zrobić się 3:3 !!! Już w 49 minucie zrobiło nam się bardzo gorąco we własnym polu karnym, ale Dawid Stambuła uratował swoich kolegów wybijając futbolówkę z samiutkiej linii bramkowej. Następnie w 54 minucie  po strzale Rywala z 12 metrów,łaziszczan od straty gola uratowała poprzeczka,a po upływie kolejnych dwóch minut, Gospodarze opieczętowali słupek. Trzeba przyznać, że w tym fragmencie, trzy bramkowe prowadzenie mogło Podopiecznym Piotra Mrozka dosłownie wyślizgnąć się z rąk, no ale jak to się mówi „szczęście sprzyja odważnym”. Do końca spotkania, Poloniści mogli jeszcze podwyższyć wynik, ale strzał Nikolasa Wróblewskiego po kontrze Piotra Załuskiego z 65 minuty minął słupek, a uderzenie Oliwiera Buchczika w 84 minucie obronił Riabowski. Pomiędzy tymi dwiema dogodnymi sytuacjami Piłkarzy Polonii, drużyna z Czechowic jeszcze postraszyła w 74 minucie, ale Dawid Stambuła pozostał nieugięty i fenomenalnie obronił piekielnie silną bombę z 20 metrów jednego z Zawodników czechowickiego MRKS-u.

Na koniec możemy powiedzieć tylko tyle: „Chapeau Bas” Panowie !!!  za całą tę niezwykle udaną Rundę jesienną sezonu 2022/2023 !!!