Aktualności

Odszedł Henryk Gdawiec.

W sobotę, 25 czerwca w wieku 66 lat, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Henryk Gdawiec, piłkarz i trener, który w swoim sportowym życiorysie ma też rozdział p.t. „Polonia Łaziska”.

 

Henryk Gdawiec urodził się 7 kwietnia 1950 roku. Sportową karierę rozpoczął w Olimpii Piekary Śląskie. Potem trafił do Polonii Bytom, w której występował na pozycji obrońcy. W najwyższej klasie rozgrywek w barwach Polonii Bytom

 

 

 

oraz GKS-u Tychy rozegrał 199 meczów ( 173 i strzelił sześć bramek w Polonii Bytom oraz 26 w GKS-ie Tychy, gdzie trafił w 1976 roku). Jako zawodnik GKS-u Tychy uczestniczył w słynnych meczach pucharowych tyszan z FC Koeln.

 

 

Karierę zakończył w Polonii Łaziska, w której grał w latach 1981 - 87. Z ekipą z Łazisk odniósł duży sukces dochodząc do 1/16 Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Po zakończeniu kariery zawodniczej,  przejął grający w klasie „B” zespół rezerw Polonii, z którym wywalczył awans do klasy „A”.

Pogrzeb Henryka Gdawca odbędzie się w czwartek, 30 czerwca o godzinie 10.00 w kościele p.w. Św. Jadwigi w Tychach przy ulicy Żwakowskiej.