Aktualności

Jest Charakter i są trzy punkty.

Wiara, ambicja i Charakter. Tymi cechami po niesamowitej pogoni za wynikiem bardzo mocno wyróżnili się Piłkarze Trenera Piotra Mrozka skutecznie odwracając losy domowego pojedynku z LKS-em Czaniec na swoją korzyść dzięki czemu udało się im osiągnąć cel zgarniając w pełni zasłużenie komplet punktów i zanotowali piąty triumf z rzędu w Rundzie Jesiennej na własnym Stadionie oraz siódmy mecz z rzędu bez porażki.

Wczorajsze spotkanie rozpoczęło się po myśli Polonii, gdyż w 13 minucie po koronkowej akcji zespołu, Aleksander Biegański w polu karnym wystawił piłkę na lewą nogę Mateuszowi Wojtkowi, a ten bez problemów ulokował ją w siatce Rywali.

Goście w pierwszej połowie zdołali jednak dwukrotnie odpowiedzieć i wykorzystując  błędy w łaziskiej defensywie, która była tego dnia mocno przemeblowana z uwagi na kontuzję Mateusza Nowary i pauzującego za kartki Dawida Kaszoka strzeliła dwa gole schodząc na przerwę z korzystnym dla siebie rezultatem.

W drugiej odsłonie obraz gry nam się zmienił. To Polonia będąc mocno zdeterminowana bardzo szybko przeszła do ofensywy i z wielką zadziornością wzięła się za odrabianie strat. W 56 minucie, Patryk Widuch przeciął podanie od jednego z Przeciwników, wpadł w pole karne i próbował wrzucić na głowę jednemu ze swoich Partnerów po czym futbolówka trafiła na drugą stronę do Bartosza Waśkiewicza. Ten zagrał na „piątkę” do Aleksandra Biegańskiego i po chwili piłka ugrzęzła w sieci LKS-u Czaniec po raz drugi tego popołudnia. Do końca łaziszczanie z jeszcze większym uporem wierząc w to, że są w stanie odwrócić losy spotkania i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść mimo wielu trudności nieustannie szukali sposobu na to by po raz trzeci złamać defensywę Rywali aż w 79 minucie udało im się osiągnąć cel kiedy  idealną centrę Filipa Matuszczyka z rzutu rożnego w pole karne skutecznym uderzeniem głową na 3:2 wykończył najlepszy wśród rezerwowych Zawodników, Snajper – Oliwier Buchczik i tym oto sposobem, twierdza PolArena w dalszym ciągu w trakcie  pierwszej części obecnego sezonu pozostaje nie tknięta przez drużynę przeciwną !!!

15 Kolejka IV Ligi gr. Śląskiej II

11.11.2023

Polonia Łaziska Górne – LKS Czaniec  3:2 ( 1:2 )

Bramki dla Polonii:

Wojtek – 13 min. ( asysta Biegański )

Biegański – 56 min. ( asysta Waśkiewicz )

Buchczik – 79 min. ( asysta Matuszczyk )

Bramki dla LKS-u:

Świniański – 2 ( 15 min., 42 min. )

Żółte kartki: Buchczik, Matuszczyk ( Polonia ) oraz Świniański, Stańczak ( LKS Czaniec )

Czerwona kartka: Stańczak ( 90+3 min. - za drugą żółtą )

Sędzia: Mateusz Poranek ( Katowice )

Polonia Łaziska Górne: Florek – Terbalyan, Widuch, Fabisiak, Waśkiewicz( 65 Nowak ), Biegański( 90 Walicki ), Kacprowski( 46 Michalski ), Pipia, Wojtek( 65 Buchczik ), Staniucha( 46 Matuszczyk ), Rutkowski

Trener – Piotr Mrozek

LKS Czaniec: Kierlin – Nazdryn-Platnitski, Waligóra, Handy, Apanchuk, Stańczak, Markiewicz, Świniański, Colik, Bączek, Prus-Osowski