Aktualności

Jesień Piłkarzy Polonii w liczbach.

Wyjątkowo późno, bo dopiero 18 listopada, piłkarski zespół Polonii Łaziska Górne zakończył pierwszy etap sezonu 2023/2024 zostając po raz drugi z rzędu najlepszą drużyną Jesieni .gr. Śląskiej II. Jaka była pierwsza Runda rozgrywek w wykonaniu Podopiecznych Trenera Piotra Mrozka w liczbach? Ogólnie rzecz biorąc to pierwszy etap zmagań ligowych w wykonaniu naszego zespołu był po prostu świetny o czym mówią poniższe statystyki podsumowujące pierwszą połowę sezonu 2023/2024.

Dane ogólne

Na Mistrzostwo półmetka sezonu 2023/2024 zespołu z PolAreny w piętnastu rozegranych meczach złożyło się: 34 punkty, 10 zwycięstw, 4 remisy i 1 porażka oraz stosunek bramek 37:10. Jeśli uwzględnić samą pierwszą połowę to łaziszczanie zdobyli w nich 26 punktów, strzelając 16 goli i tracąc 6.

Jak padały bramki

Na  37 zdobytych bramek przez Polonię, 28 zostało zdobytych z akcji, 2 po strzałach głową, 9 po stałych fragmentach gry,  (w tym  2 gole samobójcze Przeciwnika).

Statystyki meczów domowych

Nasi Piłkarze oprócz tego, że zostali najlepsi w gr. II to również nie oddali ani razu swojej twierdzy drużynie przeciwnej. Zespół Piotra Mrozka na PolArenie w siedmiu meczach zdobył w sumie 18 punktów notując jeden remis i sześć zwycięstw z rzędu, a stosunek bramek wyniósł 18:3.

Statystyki meczów wyjazdowych

Na boiskach Rywali, nasz zespół również zaprezentował się bardzo dobrze, gdyż z ośmiu spotkań zwyciężył cztery, trzy zremisował, ale też raz musiał niestety przełknąć gorycz porażki i z dorobkiem 15-tu punktów oraz stosunku bramek 19:7 w tabeli „Wyjazd” uplasował się na drugim miejscu.

Klasyfikacja Strzelców

W Rundzie Jesiennej, gole dla Polonii strzeliło włącznie 12 Piłkarzy. Tabela Strzelców po pierwszej części tego sezonu prezentuje się następująco:

Jakub Kacprowski – 1

Punktacja kanadyjska ( bramka i asysta )

Kartki

W pierwszej części sezonu Piłkarze Polonii zostali napomniani 21 razy żółtą kartką co daje średnią 1,4 kartki na mecz. Najczęściej żółtą kartką zostali napomniani:

Dawid Kaszok – 4 razy

Artur Terbalyan – 3 razy

Aleksander Biegański – 3 razy

Konrad Pipia – 2 razy

Liczba meczów rozegranych przez Zawodników

Z 21-osobowej Kadry drużyny Polonii, jako jedyny w pełnym wymiarze czasowym ( 1350 minut ), wszystkie 15 meczów rozegrał Obrońca – Kajetan Rutkowski. Liczby rozegranych meczów przez pozostałych Piłkarzy wyglądają tak: