Kolejne zwycięstwo na Pol-Arenie !!!

Udany rewanż za jesienną porażkę wzięli w ten weekend Piłkarze łaziskiej Polonii pokonując  na własnym terenie Beniaminka z Puńcowa. Tym samym Podopieczni Piotra Mrozka po raz trzeci z rzędu zdobyli u siebie komplet punktów na Wiosnę, a od początku sezonu wydłużyli oni serię  bez porażki na własnym Stadionie do 11 spotkań.

Nasza drużyna przystąpiła do sobotniej Rywalizacji z trzema Młodzieżowcami w składzie: Bramkarzem – Arturem Sipem oraz Napastnikami Mateuszem Wojtkiem i Oliwierem Buchczikiem. Łaziszczanie zwyciężyli przede wszystkim za sprawą bardzo dobrej taktyki obranej przez Trenera Mrozka na ten mecz przez co wypunktowali oni wszystkie słabe strony Przeciwników.

Poloniści otworzyli wynik w 12 minucie. Po wrzutce Daniela Fabisiaka w pole karne, piłka trafiła do Mateusza Wojtka, który podał do Oliwiera Buchczika i ten strzałem z bliska trafił do siatki zrównując się liczbą goli z asystującym przy tej bramce Mateuszem( oboje mają osiem zdobytych bramek w łaziskich barwach w obecnych rozgrywkach ). Przyjezdni szukali swoich okazji do wyrównania, ale stojący między słupkami bramki, Wychowanek naszego Klubu doskonale wywiązywał się ze swojej roli nie dając się pokonać przez Zawodników z Puńcowa i na przerwę nasz zespół schodził z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie, nasi Piłkarze nastawieni na grę z kontry stwarzali kolejne ofensywne akcje. W 61 minucie Piotr Mrozek zdecydował się na pierwsze roszady w składzie ściągając z boiska duet Mateusz Wojtek – Oliwier Buchczik mający udział przy golu na 1:0, a wpuszczając na plac gry Jakuba Kacprowskiego i Michała Staniuchę. Na pozytywny efekt tej zmiany nie trzeba było długo czekać, bo już w 63 minucie po szybkim kontrataku, Kuba podał do wychodzącego na czystą pozycję przed Obrońców z Puńcowa Michała i ten dźwigając lekko futbolówkę nad Golkiperem Tempa posłał ją do bramki podwyższając na 2:0. Z upływem kolejnych sekund, łaziszczanie raz za razem ostrzeliwali puńcowską bramkę, jednak Przeciwnicy odpierali ich ataki. W 83 minucie Michał Staniucha mógł po raz drugi wpisać się na listę Strzelców, ale po jego uderzeniu futbolówka opieczętowała słupek. Za to w 85 minucie po kolejnej już tego dnia kontrze, Daniel Fabisiak zagrał do Konrada Pipii, a ten  ładnym i przede wszystkim skutecznym uderzeniem z bliskiej odległości strzelił gola ustalając końcowy wynik meczu na 3:0 dla Polonii.