Aktualności

Ostatnie derby sezonu.

Już tylko dwa weekendy dzielą nas  od końca rozgrywek w IV lidze. Ten najbliższy upłynie pod znakiem  ostatnich w tym  sezonie derbów powiatu mikołowskiego, w których Poloniści zmierzą się ze swoim najbliższym sąsiadem – Orłem Mokre.

 

 

Orzeł to jednosekcyjny klub piłkarski, mający swoje początki w roku 1922. Jest jedną z najstarszych organizacji sportowych na terenie powiatu mikołowskiego. Funkcjonował obok sąsiadów z piłkarskimi tradycjami, stąd też przez lata utrzymanie się na powierzchni było sukcesem. Grał w niższych klasach rozgrywkowych i dopiero w tym roku po raz pierwszy awansował do czwartej ligi. Jest zatem absolutnym beniaminkiem tej klasy rozgrywek. Prezesem klubu jest Wojciech Martan, a trenerem – Wojciech Kempa.

 

Choć stadiony obu klubów oddalone są od siebie zaledwie o trzy kilometry, to historia spotkań ligowych drużyn jest krótka, gdyż grały ze sobą  cztery razy w lidze okręgowej i raz w czwartej lidze w obecnym sezonie. Pierwszy raz zmierzyły się ze sobą 20 września 2002 roku w Mokrem, gdzie zwycięstwo 2:1 odniósł Orzeł. W rundzie wiosennej Polonia zrewanżowała się z nawiązką, zwyciężając 4:0. W następnym sezonie (2003/2004) w Mokrem Polonia pokonała Orła 7:0 i było to najwyższe wyjazdowe zwycięstwo Polonii w historii klubu. W rewanżu również zwycięstwo Polonii, tym razem 6:2. Z kolei w tym sezonie w rundzie jesiennej na czwartoligowym poziomie w meczu rozegranym na PolArenie, łaziszczanie niespodziewanie ulegli swojemu  sąsiadowi przegrywając 1:2, a bramkę dla Polonii zdobył Michał Łęszczak. W sumie w pięciu meczach łaziszczanie strzelili 19 bramek i stracili sześć. Najwięcej goli dla Polonii zdobyli: Artur Kopytko cztery oraz Szymon Szołtysek i Wojciech Struś po trzy.

 

 

Piłkarze z  Mokrego po 32 kolejkach zajmują w tabeli 17 pozycję z 19 punktami na koncie, czterema zwycięstwami, siedmioma remisami i 21 porażkami oraz stosunkiem bramek 27:66 natomiast na własnym stadionie zespół Orła w rozegranych 16 spotkaniach zgromadził 12 punktów odnotowując po tyle samo zwycięstw i remisów w liczbie trzech oraz dziesięć porażek na który składa się bilans bramkowy 14:27.

 

 

 

Ostatnie derby powiatu mikołowskiego w sezonie 2016/17 między drużynami Orła Mokre i Polonii Łaziska zostaną  rozegrane w sobotę, 3 czerwca o godz. 17:00 na stadionie w Mokrem przy ul. Zamkowej 1a. Zapowiadają się  wielkie emocje, a biorąc pod uwagę fakt, że stadion Orła znajduje się w promieniu zaledwie  trzech kilometrów od  naszego miasta to  tym bardziej na meczu tej rangi naszych kibiców w tym dniu nie może zabraknąć na trybunach naszego ligowego sąsiada !!!